Dodana: 19 listopad 2020 10:30

Zmodyfikowana: 19 listopad 2020 10:30

Czwartkowe Spotkanie ze Sztuką w SOK – gościem Andrzej Zujewicz

Suwalski Ośrodek Kultury (SOK) w najbliższy czwartek (19.11) o godz. 17.00 zaprasza na spotkanie z kuratorem wystaw prezentowanych w galeriach SOK, malarzem, grafikiem i fotografem Andrzejem Zujewiczem. Rozmowa odbędzie się online na kanale YouTube i profilu Facebook SOK.

Ilustracja do artykułu Fragment plakatu .jpg

Jak informują organizatorzy, rozmowa będzie dotyczyć m.in. tego jak własne poszukiwania twórcze  Andrzeja Zujewicza wpływają na dobór artystów prezentowanych w Suwałkach oraz o autoportrecie – szczególnym wyrazie osobowości i wnętrza artysty.

Andrzej Zujewicz to absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, który swoje życie związał z Suwalszczyzną. Po studiach zamieszkał w Żubrówce na Suwalszczyźnie. Tu mieszka, tworzy i pracuje uprawiając malarstwo, rysunek, grafikę i fotografię. Pracował w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Suwałkach, obecnie odpowiada za wystawiennictwo w Suwalskim Ośrodku Kultury. Jest założycielem i przewodnikiem działającej od roku 2006 Suwalskiej Grupy Twórczej SGT. W swojej twórczości odnosi się do człowieka. Inspiruje go przyroda - głównie zwierzęta, naturalne zjawiska przyrodnicze, żywioły oraz codzienność, to co powtarzalne, cykliczne, ziemskie lub nieziemskie. 

Dołącz do wydarzenia   

Więcej informacji na stronie internetowej i Facebooku Suwalskiego Ośrodka Kultury.źródło: Suwalski Ośrodek Kultury 
oprac. Aneta Kursa

facebook