Dodana: 14 czerwiec 2021 14:16

Zmodyfikowana: 14 czerwiec 2021 15:46

Białostoczanie zdobyli brąz w mistrzostwach Polski w tańcu latynoamerykańskim

Damian Chomaniuk i Julia Klim z Uczniowskiego Klubu Sportowego (UKS) TWIST Białystok w miniony weekend zdobyli podwójny tytuł II Wicemistrzów Polski w stylu latynoamerykańskim. Tym samym para zdobyła nominację do startu w Mistrzostwach Europy w kategorii: Młodzież 16 -18 lat. Tancerze są stypendystami Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej.

Grupa tancerzy na scenie. Trzymają nagrody.

W rozgrywających się 12-13 czerwca w Krakowie Mistrzostwach Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcach latynoamerykańskich białostoczanie zdobyli brązowe medale: w kategorii Młodzież 16 -18 lat i w kategorii:  Młodzież Starsza 16 - 20 lat.
W turnieju kilkadziesiąt par z całej Polski m.in. z Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Elbląga, Szczecina, Krakowa, Gdańska, Lubina, Koszalina i Sopotu.

oprac.: Aneta Kursa (na podst.mat.org.)