Dodana: 7 wrzesień 2018 14:05

Zmodyfikowana: 7 wrzesień 2018 14:05

Zapraszamy na wspólne czytanie fragmentów „Przedwiośnia” oraz wybranych tekstów z Antologii Niepodległości (VIDEO)

To lista lektur tegorocznego Narodowego Czytania. Edycji wyjątkowej, bo odbywającej się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tego też powodu, oprócz „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, Para Prezydencka zaproponowała do czytania 44 teksty z Antologii Niepodległości.

Ilustracja do artykułu czytanie.jpg

Zapraszamy 8 września 2018 r. (sobota) o godz. 11.00 na Rynek Kościuszki w Białymstoku (plac przy ratuszu, od strony fontanny), gdzie odbędzie się wspólne czytanie fragmentów „Przedwiośnia” oraz wybranych tekstów z Antologii Niepodległości.

W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele władz samorządowych, świata kultury, mieszkańcy Białegostoku oraz województwa podlaskiego. Czytaniu towarzyszyć będą występy artystyczne i konkursy z nagrodami.

Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki, Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Kultury, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury oraz Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.

 

facebook