Dodana: 30 sierpień 2022 14:34

Zmodyfikowana: 30 sierpień 2022 14:34

Szkolenie dla bibliotekarzy - „Z gry do książki, z książki do gry. Strategia gry w animacji czytelnictwa”

To cykl spotkań warsztatowo-szkoleniowych, służących poznaniu innowacyjnych form promocji biblioteki i literatury z wykorzystaniem strategii gier. Warsztaty skierowane są do bibliotekarzy z placówek miejskich, gminnych i powiatowych. Rozpoczną się w poniedziałek, 5 września w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Udział jest bezpłatny. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Budynek Książnicy Podlaskiej w Białymstoku

Książnica Podlaska chcąc poszerzać wiedzę i umiejętności z zakresu inicjowania interaktywnych działań bibliotecznych, stara się odpowiadać na wyzwania czytelnicze XXI w. W oparciu o relację gier i literatury rozszerza zakres usług biblioteki.

Bibliotekarze podczas szkolenia zapoznają się z innowacyjnymi formami promocji z wykorzystaniem strategii gier: fabularnych, mobilnych oraz nowych technologii - konsol do gier.

Cykl warsztatów służy także budowaniu wizerunki bibliotek regionu jako placówek innowacyjnych pod kątem wykorzystania nowych mediów do animowania czytelnictwa. Szkolenie potrwa od poniedziałku (5.09) do czwartku (15.09).

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku  
oprac.: Paulina Tołcz
fot.: UMWP

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook