Dodana: 25 czerwiec 2019 15:50

Zmodyfikowana: 25 czerwiec 2019 15:50

Wernisaż wystawy „Tożsamość” Emilii Gręziak

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza w czwartek (27.06) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy „Tożsamość” Emilii Gręziak

Ilustracja do artykułu ikona.jpg

Autorka o wystawie:   

 

„Temat wystawy „Tożsamość” wywodzi się z niekontrolowanego zachwytu wyjątkowym światem, jakim może być ludzka twarz. Zdumiewające jest jak wiele emocji może się w niej skrywać, jak wiele historii da się wyczytać ze spojrzenia.

W czasie jazdy tramwajem przyglądam się współpasażerom, wyczytuję ich fizyczne znaki odrębności, rozmy­ślam nad ich przeszłością, celem w życiu, troskami. To jest impulsem do tworzenia.

Poruszam również problem określenia tożsamości, która w pracach przed­stawiana jest jako coś niejednorodnego bądź coś określonego, lecz ulegającego szybkim zmianom. W moich grafikach, rysunkach i malarstwie, oprócz próby przedstawienia emocji bohaterów, ich wyjątkowości, można dostrzec fuzje postaci, zgodnie z myślą, iż nasza tożsamość skonstruowana jest z wielu elementów, o których istnieniu możemy dowiedzieć się w skrajnych momentach naszego życia.”

 

Emilia Gręziak - ur. 1998 r., pochodząca z Siedlec studentka drugiego roku Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Grafiki. Uprawia rysunek, grafikę artystyczną i projektową oraz malarstwo. Jej prace prezentowane były na licznych wystawach grupowych, wystawa w Książnicy Podlaskiej będzie jej debiutem pod względem wystaw indywidualnych. W swojej twórczości koncentruje się głównie na portretach, często z silnie wybrzmiewającymi zdeformowaniami.

Wystawę można oglądać do 27 sierpnia 2019 r. w godzinach pracy Książnicy Podlaskiej.

Wernisaż wystawy „Tożsamość” Emilii Gręziak odbędzie się 27 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 w Galerii Parter Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A).

WSTĘP WOLNY

facebook