Dodana: 15 lipiec 2021 13:54

Zmodyfikowana: 16 lipiec 2021 15:49

Tu się można zaczytać! Lektura z widokiem w Czytelni Letniej Książnicy Podlaskiej

To klimatyczne miejsce w otoczeniu zieleni z widokiem na panoramę stolicy regionu. Z Czytelni Letniej Książnicy Podlaskiej można z niej korzystać w okresie wakacyjnym, po wcześniejszej rezerwacji.

Ilustracja do artykułu 20210715-ksiaznica-podlaska-czytelnia-letnia-10.jpg

- Początkowo Czytelnia Letnia Książnicy Podlaskiej stanowiła przede wszystkim pewną atrakcję dla naszych użytkowników. Czytelnicy przychodzili, żeby zobaczyć, jak w ogóle wygląda to miejsce, sprawdzić jak się tam czują, zrobić zdjęcia. Jednak im dłużej funkcjonuje, tym większym zainteresowaniem się cieszy — mówi Beata Zadykowicz, dyrektor Książnicy. - Można tu przyjść z własną książką lub wypożyczoną wcześniej w naszej bibliotece – kilka pięter niżej – i miło spędzić czas, zatapiając się w lekturze.

Czytelnia Letnia znajduje się na tarasie widokowym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, na szóstym piętrze budynku głównego biblioteki (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A). Jest tu też możliwość korzystania z własnego laptopa (bezpłatne wi-fi, dostęp do prądu).

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godz.: 10–13.30 oraz w godz.: 14–17. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc (w Czytelni Ogólnej — II piętro, telefonicznie pod nr. tel.: 85 67 67 225 lub e-mailowo: czytelnia@ksiaznicapodlaska.pl).

O zasadach korzystania z czytelni można przeczytać na stronie Książnicy. Warto też śledzić Facebook'a Książnicy, ogłaszane są tam bowiem konkursy dla użytkowników czytelni.


oprac.: Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka

fot.: Kamil Timoszuk

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook