Dodana: 6 marzec 2019 14:51

Zmodyfikowana: 6 marzec 2019 14:51

Szkolenie bibliotekarzy powiatu białostockiego

Niemal 30 bibliotekarzy z powiatu białostockiego wzięło udział w seminarium zorganizowanym przez Książnicę Podlaską we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteki Publicznej w Turośni Kościelnej. Szkolenie miało miejsce 27 lutego.

Ilustracja do artykułu Szkolenie bibliotekarzy (1).JPG

Otworzyło je wystąpienie Grzegorza Jakucia, wójta gminy Turośń Kościelna, oraz Bożeny Bieryło, dyrektora miejscowego GOKu.

W dalszej części uczestnicy wysłuchali prelekcji:

  • „Wyzwania i satysfakcja biblioteki działającej w strukturze centrum kultury” – Alina Kowalczuk (kierownik Biblioteki Publicznej w Turośni Kościelnej);
  • „O poezji II wojny światowej, żołnierze – poeci, czasu kurzu” – Iwona Jaźwińska (logopeda, pedagog, socjoterapeuta);
  • kuluarowe dyskusje branżowe przy kawie i herbacie;
  • „Kobieta jako bohaterka literacka i jako twórczyni bez lukru i retuszu” – Lidia Moroz (psycholog kliniczny, klubowiczka DKK w Rybołach);
  • „Wspólne cele – wspólne działania bibliotek w powiecie – post scriptum do analizy za 2018 rok” – Małgorzata Rokicka-Szymańska (kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego).

Poza bibliotekarzami oraz osobami zainteresowanymi tematem w spotkaniu wzięli udział także Edyta Jurkiewicz i Katarzyna Kłoczko-Arent z Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Dodatkowo w pierwszej części szkolenia uczestniczyła grupa młodzieży z nauczycielami z miejscowego zespołu szkół.

W trakcje spotkania przedstawicielka Biblioteki Publicznej w Turośni Kościelnej otrzymała życzenia i upominki od współorganizatorów przedsięwzięcia oraz przedstawicielek urzędu marszałkowskiego, a także zespołu bibliotecznego z Juchnowca Kościelnego. Podczas spotkania można było wylosować powieści związane z tematem szkolenia oraz otrzymać pomoce metodyczne przygotowane przez  Książnicę Podlaską.

Źródło: Książnica Podlaska, opr. ms

facebook