Dodana: 19 luty 2021 15:34

Zmodyfikowana: 19 luty 2021 15:34

Spotkanie z Piotrem Nowackim

W niedzielę (21.02) o godz. 10.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza w na swój fanpage na Facebooku na spotkanie z Piotrem Nowackim, zorganizowane w ramach 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”.

Afisz informujący o spotkaniu z Piotrem Nowackim

Piotr Nowacki – zajmuje się tworzeniem komiksów, ilustracji oraz projektów postaci.

Najważniejsze albumy komiksowe, których jest współautorem: "Tainted, It’s Not About That", "Detektyw Miś Zbyś na tropie", "Tim i Miki. W Krainie Psikusów", "Smoczek Loczek", "W koronie. Nie ma miejsca jak dąb", "Marcin Luter. Reformator".

Jego komiksy i ilustracje były i są publikowane w magazynach: „HIRO”, „Fika”, „Abecadło”, „Akademia Malucha”, „Tropami Przyrody”.

W latach 2009-2011 był redaktorem naczelnym magazynu komiksowego „Karton”.

W spotkaniu możemy uczestniczyć wchodząc na Fanpage Książnicy Podlaskiej na Facebooku. Nagranie ze spotkania będzie dostępne również na kanale YouTube Książnicy Podlaskiej.

Współorganizatorami spotkania są Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli  w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Stowarzyszenie Szukamy Polski, Wydawnictwo Paśny Buriat.

Patronatu medialnego udzieliły: „Epea. Pismo literackie”, portal Wrota Podlasia, podlaskisenior.pl, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, BIA24, „Gazeta Współczesna”.

 

źródło: Książnica Podlaska

oprac.: Władysław Tokarski

facebook