Dodana: 23 luty 2021 15:29

Zmodyfikowana: 23 luty 2021 15:29

Spotkanie z Michałem „Cirą” Cirukiem

W najbliższą środę (24.02) o godz. 17.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie z Michałem „Cirą” Cirukiem. Wydarzenie jest promocją jego debiutanckiego tomu poetyckiego „Noceany i Popapranki”, wydanego przez Książnicę Podlaską. Spotkanie organizowane jest w ramach 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”, a odbędzie się w formule online w serwisie Facebook.

Afisz do spotkania z "Cirą". Informacje o godz. i miejscu wydarzenia.

Michał „Cira” Ciruk – raper, twórca rysunków i obrazów, poeta. Współtwórca zespołów: Panorama Paru Faktów i Fama Familia, prowadzi także solową działalność artystyczną.

W jego dotychczasowym dorobku znajdują się m.in. albumy:„Zapracowany Obibok 2”, „Plastikowy Kosmos”, „Głodni z Natury”, „Niewidzialny Celebryta” oraz „Pocztówki z miasta B.” (I i II część), zawierające utwory ukazujące charakterystyczne miejsca Białegostoku, przywołujące znane postaci oraz fragmenty historii tego miasta. W 2020 roku ukazał się jego debiutancki tom poetycki Noceany i Popapranki.

 

Nagrania festiwalowych wydarzeń będą także dostępne na kanale YouTube Książnicy Podlaskiej

 

Program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej

 

Link do spotkania na Facebooku znajduje się tutaj.

 

Organizator 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie”: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli  w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Stowarzyszenie Szukamy Polski, Wydawnictwo Paśny Buriat.

Patronat medialny: „Epea. Pismo literackie”, Wrota Podlasia, podlaskisenior.pl, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, BIA24, „Gazeta Współczesna”.

 

źródło: Książnica Podlaska 
oprac. Aneta Kursa

 

facebook