Spotkanie z Arturem Janem Szczęsnym
W środę (17.02) o godz. 17.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na swój fanpage na Facebooku na spotkanie autorskie z Arturem Janem Szczęsnym, podczas którego autor m.in. zaprezentuje wiersze ze swojego najnowszego tomu poetyckiego „Zdroje niespokojne”. Spotkanie organizowane jest w ramach 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”.
Artur Jan Szczęsny – ur. w 1964 roku w Krakowie, od 1979 roku mieszka w Białymstoku. Pracował jako dziennikarz, reporter, redaktor i grafik komputerowy. Współpracował m.in. z „Tygodnikiem Białostockiem”, miesięcznikiem „Plus”, „Gazetą Współczesną”, „Kurierem Porannym”, miesięcznikiem literackim „Bez nazwy” i pismem literacko-artystycznym „Kartki”. Od 2017 roku pracuje w Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.
Autor siedmiu tomików poetyckich oraz współautor antologii wierszy poetów z Białostocczyzny. Uczestnik i laureat konkursów literackich (m.in. Konkurs Poetycki im. Jana Kulki, Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Buławę Hetmańską”, Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej w Świdwinie). Nagrodzony odznaką Zasłużony Działacz Kultury za działalność na rzecz wolnego słowa w ciężkich latach stanu wojennego oraz Krzyżem Wolności i Solidarności.
Fanpage Książnicy Podlaskiej na Facebooku.
Nagrania festiwalowych wydarzeń będą także dostępne na kanale YouTube Książnicy Podlaskiej.
Program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej.
Organizator 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie”: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Stowarzyszenie Szukamy Polski, Wydawnictwo Paśny Buriat.
Patronat medialny: „Epea. Pismo literackie”, Wrota Podlasia, podlaskisenior.pl, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, BIA24, „Gazeta Współczesna”.
źródło: Książnica Podlaska
oprac.: Władysław Tokarski