Dodana: 20 luty 2020 11:48

Zmodyfikowana: 20 luty 2020 11:48

Spotkanie autorskie z Judytą Sierakowską

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na kolejne spotkanie autorskie w ramach cyklu „Środy Literackie”. Już w najbliższą środę (26.02) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Judytą Sierakowską – reporterką, podróżniczką, a z wykształcenia socjolożką.

Ilustracja do artykułu ikona.jpg

Podczas spotkania w Książnicy Podlaskiej Judyta Sierakowska opowie m. in. o swojej najnowszej książce Nikt nie słucha. Reportaże o disco-polo (2019).
Wstęp wolny!

***
Judyta Sierakowska publikowała m.in. w „Przekroju”, „Rzeczpospolitej”, „Życiu Warszawy”, „Bloomberg Businessweek Polska”, „Dużym Formacie” czy „Focusie”.
Za reportaż „Władcy „jamników” („Puls Biznesu Weekend”) opowiadający historię twórców autobusowej potęgi „Solaris”, została nominowana do nagrody Grand Press 2012.

Jest współautorką książek Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani: „Pytania, których się nie zadaje. 12 reporterów, 12 ważnych odpowiedzi”(2012), „Twarze Sukcesu. Zespół Downa” (2014), „Rysa na raju” (2015); redaktorka i współautorka: „Listy obecności 2. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci” (2017).

Autorka książki „Mołdawianie w kosmos nie lietajut biez wina” – kilka miesięcy mieszkała w Komracie, stolicy Gagauzji, gdzie uczyła dzieci języka polskiego, a dorosłych przygotowała do egzaminu na Kartę Polaka. Wszyscy zdali. 
(źródło: Judyta Sierakowska)

Spotkanie autorskie z Judytą Sierakowską odbędzie się 26 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro.

źródłó: Książnica Podlaska
oprac. Aneta Kursa

facebook