Dodana: 17 kwiecień 2019 10:16

Zmodyfikowana: 17 kwiecień 2019 10:16

Spotkanie autorskie z Elżbietą Koślacz-Virol

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie w ramach cyklu „Środy Literackie”. 17 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 z czytelnikami spotka się Elżbieta Koślacz-Virol - aktorka teatralna i filmowa, historyk teatru, pisarka i tłumaczka.

Plakat ze zdjęciem okładki książki i fotografią autorki zapraszający na spotkanie w dniu 17 kwietnia br. w Książnicy Podlaskiej

Na stałe mieszka i pracuje w Paryżu; tłumaczy publicystykę i sztuki teatralne Gabrieli Zapolskiej („Madame Zapolska et la Scène Parisienne” [wspólnie z Arturo Nevillʾem], Wydawnictwo La Femme Pressée 2004;  Une Parisienne oubliée, Wydawnictwo Le Scribe l'Harmattan, Paryż 2016), jest także autorką  książki o aktorskich dokonaniach pisarki oraz monodramu „Paryskimi śladami Zapolskiej”.

Na spotkaniu z białostockimi czytelnikami badaczka przybliży postać Gabrieli Zapolskiej – aktorki, powieściopisarki, dramatopisarki, opowie też o paryskim epizodzie autorki Moralności pani Dulskiej, a także o (nie)obecności polskiej pisarki w świadomości francuskich czytelników. Spotkanie poprowadzi prof. Anna Janicka, literaturoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku.

Spotkanie z Elżbietą Koślacz-Virol odbędzie się 17 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A, na VI piętrze. Wstęp wolny.

facebook