Dodana: 21 lipiec 2021 09:58

Zmodyfikowana: 21 lipiec 2021 10:00

Poetycki lipiec w Czytelni Letniej Książnicy Podlaskiej

Dziesięciu pierwszych czytelników, którzy jeszcze w lipcu odwiedzą Czytelnię Letnią Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, otrzyma tom poetycki „Zdroje niespokojne” Artura Jana Szczęsnego. Akcja ma zachęcić do czytania wierszy lokalnych autorów.

Tom poezji

- Czytelnia Letnia to znakomite miejsce do promocji literatury, szczególnie poezji, która zdaje się być traktowana przez wielu marginalnie. Postanowiliśmy zachęcić naszych użytkowników do czytania wierszy, zwłaszcza autorów lokalnych, ponieważ wspieranie podlaskich literatów jest ważnym elementem naszej misji - podkreśliła Beata Zadykowicz, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Odwiedzający Czytelnię Letnią w lipcu mogli już zdobyć, nagrodzony Orfeuszem Mazurskim, tomik „ś” Teresy Radziewicz. Tym razem na dziesięciu czytelników czekać będzie poezja Artura Jana Szczęsnego.

Zdroje niespokojne to wybór wierszy z lat 1980 - 2020. Wśród nich znalazły się teksty wcześniej niepublikowane, z czasów młodzieńczych, jak i te najnowsze oraz wybór wierszy z wydanych tomów: Wiersze wybrane (1992), Wiersze przebrane (1997), Wiersze przydrożne (2002), Zwykły wiersz o miłości (2013), Wiersze, które leczą (2017).

Czytelnia Letnia znajduje się na tarasie widokowym, na szóstym piętrze budynku głównego Książnicy Podlaskiej (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A), otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 13.30 oraz 14.00 - 17.00. Można przyjść z własną książką lub laptopem albo wypożyczyć lekturę na miejscu. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc w Czytelni Ogólnej na II piętrze, telefonicznie: 85 67-67-225 lub mailowo: czytelnia@ksiaznicapodlaska.pl.

 

źródło i fot.: Książnica Podlaska
im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
oprac.: Paulina Tołcz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook