Dodana: 14 lipiec 2020 11:06

Zmodyfikowana: 14 lipiec 2020 11:09

O nich wiedzieć warto - poznajemy sylwetki słynnych Polaków ze świata nauki

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 20 lipca 2020 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 na swój fanpage na Facebooku (https://www.facebook.com/ksiaznicapodlaska/), gdzie zaprezentowany zostanie materiał wideo „O nich wiedzieć warto - poznajemy sylwetki słynnych Polaków ze świata nauki.

Ilustracja do artykułu ikonka.jpg

– Inspiracją były dla nas biografie i dokonania słynnych Polaków, m.in. Marii Skłodowskiej-Curie – odkrywczyni polonu i radu, astronoma Mikołaja Kopernika czy chemika Jana Czochralskiego, a także książki z serii „Idol” autorstwa Justyny Styszyńskiej czy Anny Czerwińskiej-Rydel – mówi Joanna Trusiuk, pomysłodawczyni powstania filmu edukacyjnego „O nich wiedzieć warto…” i koordynator projektu „Z książką w podróż do świata nauki”.

 

Materiał dedykowany jest głównie dzieciom w wieku 9-12 lat, choć tak naprawdę nie ma ograniczeń wiekowych. W filmie przedstawiono proste doświadczenia z dziedziny fizyki i chemii. – Ze względu na pandemię, nie mogliśmy zorganizować warsztatów dla naszych młodych Czytelników, postanowiliśmy więc zainteresować ich książką i nauką za pośrednictwem najskuteczniejszego aktualnie medium, czyli Internetu – wyjaśnia  Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. I dodaje: - To nie tylko znakomity sposób na przyswojenie przez dzieci wiedzy z zakresu fizyki i chemii, ale też propozycja na wspólne spędzenie czasu przez rodziców i dzieci.

 

Prowadzący: Marta Kozłowska, Anna Żarska-Kopras - instruktorzy Działu Instrukcyjno-Metodycznego Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Współorganizatorzy w realizacji zadania „Z książką w podróż do świata nauki”: Podlaski Okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

Projekt został zrealizowany w ramach projektu czytelniczego „Z książką w podróż do świata nauki”, dofinansowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  „Partnerstwo dla książki 2020”.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  
źródło: rzecznik Książnicy Podlaska
oprac. Aneta Kursa

facebook