Dodana: 6 kwiecień 2020 10:40

Zmodyfikowana: 6 kwiecień 2020 10:40

Nieregularnik „Epea. Pismo literackie” dostępny w internecie

„Epea. Pismo literackie” ma nowo powstałą stronę internetową. Ten nieregularnik wydawany przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku publikuje m. in. wiersze, opowiadania, eseje, felietony, informacje o nowościach wydawniczych czy wywiady z ludźmi świata kultury. Środki na przebudowę strony internetowej przyznał Książnicy z dotacji celowej Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu epea.jpg

Wszystko to, co do tej pory było dostępne jedynie w papierowej wersji pisma, można znaleźć on-line - link do strony

– To dla nas przede wszystkim szansa, by zdobyć nowych Czytelników, ale też dotrzeć do osób piszących, mieszkających nie tylko w naszym regionie i zaprezentować twórczość autorów, którzy zechcieli z nami współpracować znacznie szerszemu gronu odbiorców – mówi Justyna Sawczuk, redaktor naczelna nieregularnika „Epea. Pismo literackie”.

Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku przyznaje, że od dłuższego czasu trwały starania o stworzenie strony internetowej pisma: - Od początku było dla nas jasne, że w XXI wieku pismo literackie nie może istnieć jedynie w formie analogowej. O stworzenie internetowej wersji nieregularnika „Epea” postulowali także sami twórcy, a dzięki przebudowie strony Książnicy Podlaskiej mogliśmy ten postulat zrealizować. Bardzo się cieszę, że w tej wyjątkowo trudnej sytuacji, możemy zaproponować Czytelnikom kolejną, bezpłatną i dostępną bez wychodzenia z domu, porcję literatury.

Epea. Pismo literackie

Nieregularnik „Epea. Pismo literackie” powstał w 2018 roku jako odpowiedź na potrzeby środowiska podlaskich literatów, wyartykułowane przez nich podczas sejmiku poetyckiego, towarzyszącego II edycji Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”.

Tytuł nieregularnika nawiązuje do historii działalności Książnicy Podlaskiej, pod szyldem której przez lata ukazywał się almanach „Epea”. Na łamach nowego pisma publikują zarówno znani i cenieni literaci, jak i debiutanci – z województwa podlaskiego i innych części kraju.

Wydanie kolejnego, czwartego już numeru, planowane jest na przełomie czerwca i lipca.

źródło: Książnica Podlaska
oprac. Anna Augustynowicz

facebook