Dodana: 30 czerwiec 2020 13:22

Zmodyfikowana: 2 lipiec 2020 09:25

Lato w Książnicy Podlaskiej

„Polec@jki”, Zabawy Literackie, spotkania autorskie – lipiec w Książnicy Podlaskiej to szereg spotkań online z autorami książek, dziennikarzami i artystami. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami przygotowanymi na najbliższe tygodnie.

Ilustracja do artykułu P1270515.jpg

W każdy poniedziałek i czwartek o godz. 10.00, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na swój fanpage na Facebooku (www.facebook.com/ksiaznicapodlaska/) do udziału w Zabawach Literackich, przygotowanych przez Krzysztofa Szubzdę – polskiego aktora kabaretowego, satyryka, konferansjera, pisarza i dziennikarza.
Natomiast w środy o godz. 10.00, również na profilu fejsbukowym ukazywać się będą „Polec@jki” – nowy cykl filmowy, w ramach którego aktorzy, dziennikarze, animatorzy i ludzie kultury dzielą się swoimi literackimi fascynacjami.

Książnica zaprasza również na spotkania online z pisarką, trenerką rozwoju osobistego, terapeutką, nauczycielem akademickim Anetą Zamojską i Renatą Piątkowską, autorka znakomitych książek dla dzieci.

Spotkanie online z Anetą Zamojską pt. „Jak znaleźć motywację do zmiany” – fanpage Książnicy Podlaskiej (www.facebook.com/ksiaznicapodlaska/) - 6 lipca 2020 roku o godz. 17.00
Aneta Zamojska jest pisarką, trenerką rozwoju osobistego, terapeutką, nauczycielem akademickim. Obecnie pracuje w Muzeum Historycznym w Ełku  na stanowisku kierownika  ds. działań promocyjnych i współpracy zewnętrznej.  Jest autorką dwóch powieści: „Sekundy do szczęścia” i „Uśmiech J”.
Spotkanie zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

 

Spotkanie online z Renatą Piątkowską pt. „Czytelnikom małym i dużym województwa podlaskiego” – fanpage Książnicy Podlaskiej  www.facebook.com/ksiaznicapodlaska/ ) -
8 lipca 2020,  godz. 12.00
Renata Jadwiga Piątkowska -  jedna z najbardziej znanych współczesnych polskich autorek książek dla dzieci. Jest absolwentką socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszka w Bielsku Białej. W wolnych chwilach uprawia jazdą konną. Na wniosek dzieci przyznano Jej tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu. Jest autorką ponad 30 książek dla dzieci m.in. „Opowiadania dla przedszkolaków”, „Opowiadania z piaskownicy”, „Piegowate opowiadania”, „Nie ma nudnych dni”, „Na wszystko jest sposób”, „Szczęście śpi na lewym boku”, „A może będzie właśnie tak”, „Cukierki”, „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”, „To się nie mieści w głowie”, „Mądra głowa zna przysłowia”, „Zbój: Opowiadania o koniach i konikach”.

 

W lipcu planowane jest wydanie czwartego numeru nieregularnika „Epea. Pismo literackie”, wydawanego przez książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

 

Książnica Podlaska przypomina również, że do 15 września można składać prace w  Powiatowym konkursie plastyczno-literackim „Słowo i obraz wokół  tożsamości regionalnej”,.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie Książnicy Podlaskiej

Literacka gra biblioteczna – konkurs wojewódzki, adresowany do bibliotek terenowych i filii Książnicy

Informacje o kolejnych spotkaniach i warsztatach będą się ukazywały na stronie internetowej: www.ksiaznicapodlaska.pl oraz w mediach społecznościowych Książnicy Podlaskiej.

 

źródło: Książnica Podlaska
oprac. Aneta Kursa

facebook