Dodana: 8 kwiecień 2021 15:14

Zmodyfikowana: 8 kwiecień 2021 15:25

Książnica Podlaska z dofinansowaniem w ramach programu Promocja czytelnictwa

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku otrzymała 7 700 zł dofinansowania w ramach programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Promocja czytelnictwa” na rok 2021. Uznanie zyskał projekt „Akademia rodzinna”, który będzie realizowany przez filię nr 4 książnicy.

Fragment budynku Książnicy Podlaskiej

Projekt, na który zostaną przeznaczone dotacje, skierowany jest do dzieci i dorosłych. Rodzice będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach warsztatowych, rozwijających ich umiejętności wychowawcze, wspierające budowanie relacji oraz rolę literatury w rozwoju dziecka. Dla młodszych uczestników, pracownicy Filii nr 4 przygotowują atrakcyjne warsztaty literacko-twórcze pobudzające ciekawość świata. Będzie to czas rozwoju, integracji, a także zacieśniania więzi rodzinnych. Ponadto, dla wszystkich chętnych, przewidziane są spotkania autorskie. Więcej szczegółów już niebawem na naszej stronie internetowej: ksiaznicapodlaska.pl.

Celem programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu jest wspieranie promowania czytelnictwa, zarówno poprzez finansowanie innowacyjnych programów na rzecz powszechnych praktyk czytelniczych, jak i kultywowanie zjawiska literatury współczesnej.

żródło: Książnica Podlaska

oprac.: Władysław Tokarski

red.: Cezary Rutkowski

fot.: Mateusz Duchnowski

facebook