Dodana: 4 maj 2020 10:16

Zmodyfikowana: 4 maj 2020 10:16

Książnica Podlaska niedługo znów będzie otwarta

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku szykuje się do otwarcia, choć w ograniczonym zakresie. Planowane jest otwarcie siedziby głównej i dziewięciu filii bibliotecznych. Placówka czeka na zgodę powiatowego inspektora sanitarnego i urzędu marszałkowskiego

Ilustracja do artykułu DSC_0139.JPG

 – Kiedy tylko ogłoszono, że w II etapie odmrażania gospodarki, planowane jest otwarcie bibliotek, przyspieszyliśmy starania w tym kierunku – mówi Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. – Przygotowując się do otwarcia Książnicy, kierowaliśmy się rekomendacjami Biblioteki Narodowej. W tej chwili oczekujemy na zgodę powiatowego inspektora sanitarnego oraz naszego organizatora, czyli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Jak podkreśla dyrektor Książnicy – priorytetem jest bezpieczeństwo zarówno Czytelników, jak i pracowników instytucji.

 

Planowane jest otwarcie siedziby głównej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A i dziewięciu z szesnastu filii bibliotecznych, działających na terenie Białegostoku: Filii nr 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 i 15. Do budynków biblioteki będzie mogła wejść ograniczona liczba osób, czytelnie – w siedzibie głównej i filiach - pozostaną zamknięte. Jednak na wniosek studentów i środowiska naukowego, wraz z otwarciem biblioteki, uruchomiona zostanie dodatkowa usługa skanowania materiałów, znajdujących się w zasobach Książnicy Podlaskiej – zamówienia przyjmowane będą mailowo.

 

Dział Informacyjno-Bibliograficzny będzie świadczył usługi informacyjno-bibliograficzne online, za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

Dział Zbiorów Specjalnych będzie udostępniał jedynie książki mówione osobom niewidomym i niedowidzącym, na miejscu lub z dowozem, po wcześniejszym umówieniu się.

 

Termin otwarcia Ksiąznicy Podlaskiej poznamy wkrótce. 

 

źródło: Książnica Podlaska 
oprac. Aneta Kursa

facebook