Dodana: 16 wrzesień 2019 08:33

Zmodyfikowana: 16 wrzesień 2019 08:33

Książka na start. Na najmłodszych czytelników czeka kilkaset wyprawek

Ok. 720 wyprawek trafi do małych Czytelników Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To sposób na promocję czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców.

Ilustracja do artykułu ikona.png

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat)  i ich rodziców. Każde dziecko, które rodzice zapiszą do biblioteki lub już to zrobili, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę pt. Pierwsze czytanki, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika.

 

Dziecko, każdorazowo gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy książkę, otrzyma naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek – zostanie mu wręczony imienny dyplom, który będzie potwierdzeniem jego czytelniczych zainteresowań.

 

Dzięki takim działaniom dzieci uczą się jak korzystać z biblioteki, wyrabiają w sobie nawyk jej odwiedzania oraz postrzegają ją jako miejsce przyjazne, gdzie można czuć się swobodnie i bezpiecznie.

 

Książnica Podlaska zaprasza dzieci wraz z rodzicami do wszystkich filii bibliotecznych Książnicy Podlaskiej (oprócz filii nr 14 – esperanto) na terenie miasta Białystok. Projekt ruszył od września 2019 roku. Na dzieci czeka ok. 720 wyprawek.

 

źródło: Książnica Podlaska
oprac.ak

facebook