Dodana: 23 luty 2021 08:45

Zmodyfikowana: 23 luty 2021 08:49

Komiks w pigułce, czyli warsztaty z Joanną Grzelczyk w Książnicy

Co może dać komiks? O jego walorach i nieoczywistych mocach opowie Joanna Grzelczyk w ramach warsztatów zorganizowanych przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Spotkania online odbędą się w dniach 25-26 lutego o godz. 19.00 na fanpage’u instytucji. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Afisz z informacjami o warsztatach.

Joanna Grzelczyk – Historyczka sztuki, animatorka kultury, założycielka i moderatorka pierwszego na Dolnym Śląsku Dyskusyjnego Klubu Komiksu dla dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie z twórcami komiksów i organizuje warsztaty z zakresu kultury komiksu dla różnych grup wiekowych. Pisze i koordynuje projekty popularyzujące komiks i literaturę, wymyśla rozmaite akcje czytelnicze. Szczególnie dba o edukację młodzieży. Finalistka konkursu „Zwyrtała” na najlepszy projekt promujący czytelnictwo (2018), uczestniczka licznych szkoleń i konferencji. W swoich działaniach lubi łączyć różne dziedziny aktywności, korzystając z zawodowego doświadczenia i wykształcenia akademickiego. Oprócz komiksu pasjonuje się książką artystyczną, ilustracją książkową, architekturą i podróżami. (źródło: goodbooks.pl)

W warsztatach, które odbędą się w ramach 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”, będzie można uczestniczyć za pośrednictwem fanpage’a Książnicy.

Nagrania festiwalowych wydarzeń będą także dostępne na kanale YouTube.

Program festiwalu „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”.

źródło: Książnica Podlaska
oprac.: Anna Augustynowicz

facebook