Dodana: 12 grudzień 2018 07:57

Zmodyfikowana: 12 grudzień 2018 07:57

Klub Czytelniczy Ex Libris w Białymstoku zaprasza 14 grudnia o 15.00

14 grudnia o 15.00 Ostanie spotkanie w Klubie Czytelniczym Ex Libris. Wyjątkowe, dlatego, ze ogłosimy wyniki konkursu „Moja książka życia” i wręczymy nagrody laureatom. Kapituła złożona z przedstawiciela Instytutu Filologii Polskiej UwB – dr Krzyszofa Korotkicha, przedstawicielki Książnicy Podlaskiej – Justyny Sawczuk oraz przedstawiciela Stowarzyszenia Szukamy Polski wybrała 4 laureatów konkursu, którzy zdobyli pierwsze, drugie i dwa trzecie miejsca oraz jedno wyróżnienie. Konkurs okazał się międzypokoleniowy - laureaci są w wieku od 16 do 67 lat.

Ilustracja do artykułu 2. web-med.png

Podczas spotkania w Klubie obędzie się też pokaz przedpremierowy filmu ZENEK Stowarzyszenia Szukamy Polski w reżyserii Dariusza Szady- Borzyszkowskiego. Jest to film o 13 letnim Zenku Borowskim, harcerzu, miłośniku książek, zastrzelonym przez hitlerowca w Białymstoku podczas II wojny światowej.

W programie zaplanowano także program słowno-wokalny „Niepodległa" w wykonaniu zespołu „Podlaskie Korale" działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Białymstoku. Ten koncert, który miał premierę na gali SREBRO NIE ZŁOTO 28.11.2018  powtarzamy na życzenie klubowiczów.

W Klubie jak zwykle będzie też rozmowa o książkach – „Reportażu o końcu świata" Włodzimierza Pawluczuka i „Iłła.  Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie” Joanny Kuciel-Frydryszak (wyd. w tym roku przez Znak).

Nie zabraknie też  mini konkursów z nagrodami książkowymi, kawy, herbaty i czegoś słodkiego. Ciepła i swobodna  atmosfera  gwarantowana.

Wstęp wolny. Kawiarnia „W Starym Kinie” ul. św.Rocha 23.

Organizatorzy Klubu Czytelniczego Ex Libris to Stowarzyszenie Szukamy Polski, Książnica Podlaska im.Łukasza Górnickiego w Białymstoku i Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. 

(opr.mk)

facebook