Dodana: 3 lipiec 2019 14:13

Zmodyfikowana: 3 lipiec 2019 14:13

Bajki, kryminały i inne wakacyjne „czytadła” rozdane

Sto książek - romansów, kryminałów, powieści przygodowych i science fiction rozdali pracownicy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku w ramach plenerowej akcji „Książka na wakacje”.

Pracownicy Ksiaznicy Podlaskiej rozdaja ksiażki.JPG

We wtorek, 2 lipca w samo południe pracownicy Działu Promocji i Wydawnictw Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku wraz z dyrektor tej instytucji – Jolantą Gadek, opuścili mury biblioteki, by obdarować książką na wakacje tych, którzy pojawili się w tym czasie przy fontannie w białostockim Parku Planty.

Rozdano w sumie sto książek – to egzemplarze wycofane z biblioteki, tzw. dublety oraz nowe publikacje Książnicy Podlaskiej z serii „Bajkowa Książniczka”. Najszybciej „zniknęły” książeczki dla dzieci, dużą popularnością cieszyły się też kryminały.

Wśród obdarowanych byli zarówno ci, którzy przyszli specjalnie po to, by otrzymać lekturę na wakacje, jak i przypadkowi przechodnie.

Do tej pory podobne, plenerowe akcje promujące czytelnictwo, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku organizowała na Rynku Kościuszki, na plaży Dojlidy oraz przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
fot.Bogumiła Maleszewska-Oksztol

facebook