Dodana: 7 maj 2019 15:36

Zmodyfikowana: 7 maj 2019 15:36

Abolicja w Książnicy Podlaskiej!

Największa biblioteka w północno-wschodniej Polsce ogłasza abolicję. Od 8 do 31 maja 2019 r. wszyscy, którzy nie zwrócili książek w terminie, będą mogli je oddać bez konieczności płacenia kary.

Ilustracja do artykułu abolicja_afisz.png

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - święta środowiska bibliotekarskiego, ale i wszystkich miłośników książek, Książnica ogłasza abolicję. Oznacza to, że wszyscy którzy przegapili termin zwrotu publikacji wypożyczonych w Książnicy Podlaskiej, w dniach od 8 do 31 maja 2019 r. będą mogli oddać je bez konieczności zapłacenia kary.

- Zdajemy sobie sprawę, że zdarzają się różne sytuacje losowe, dlatego proszę nie obawiać się wizyty w bibliotece. A jeżeli ktoś rzeczywiście wstydzi się oddać książkę po terminie zwrotu może skorzystać z wrzutni znajdującej się tuż przy wejściu do budynku głównego Książnicy przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A – mówi Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i podkreśla: - Zależy nam przede wszystkim na odzyskaniu książek, zwłaszcza że stale wzrasta liczba użytkowników Książnicy Podlaskiej i zdarza się, że Czytelnicy czekają na te publikacje.

Według danych z dnia 6 maja 2019 r. u dłużników pozostaje 3018 woluminów wypożyczonych w samej tylko Wypożyczalni Głównej Książnicy Podlaskiej. Kara za przetrzymanie książki, audiobooka, płyty CD z muzyką, płyty analogowej czy kasety magnetofonowej to 10 gr za jeden wolumin, za każdy dzień po terminie zwrotu.

Abolicja obowiązuje w dniach 8 - 31.05.2019 r. w budynku głównym i wszystkich filiach Książnicy Podlaskiej.

mat. org

facebook