Dodana: 29 październik 2021 11:32

Zmodyfikowana: 29 październik 2021 11:32

Europejskie Dni Dziedzictwa - sprawdzony przepis na poznanie lokalnej historii i tradycji

Podczas tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa odbywających się we wrześniu w 19 miejscowościach województwa podlaskiego odbyły się 23 wydarzenia, w których udział wzięło około 16 900 osób.

izba w chacie w muzeum Rolnictwa i Wsi w Ciechanowcu

Hasło przewodnie 29. Edycji Europejskich Dni Dziedzictwa: Smaki Dziedzictwa! zainspirowało organizatorów do przygotowania ciekawych wydarzeń ukazujących mnogość i różnorodność dziedzictwa materialnego i niematerialnego związanego z kulinariami.

Wojewódzkie obchody EDD zainaugurowano 12 września w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. W plenerach podlaskiej wsi odbyło przedsięwzięcie łączące Smaki Podlasia i Smaki Kuchni Wojskowej, przyciągając tłumy zainteresowanych zarówno historią wojskowości jak i tradycją kulinarną regionu.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z wrześniowych wydarzeń EDD w tej zakładce.

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Europejskie Dni Dziedzictwa to także największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu.

Koordynatorem ogólnopolskim Europejskich Dni Dziedzictwa jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Koordynatorem wojewódzkim EDD jest Biuro Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

źródło: Biuro Dziedzictwa Narodowego UMWP
oprac.,fot.: Paulina Dulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook