Dodana: 24 styczeń 2019 15:15

Zmodyfikowana: 24 styczeń 2019 15:15

W Davos odbyła się "Polska Noc", którą zainaugurował prezydent Andrzej Duda

W środę wieczorem w Domu Polskim w Davos odbyła się "Polska Noc", podczas której międzynarodowi goście Światowego Forum Ekonomicznego mieli okazję poznać z bliska polską kulturę i posmakować polskich dań. Wydarzenie zainaugurował prezydent Andrzej Duda.

Ilustracja do artykułu 04jsz_0255 (1).jpg

-Mamy nadzieję, że to będzie moment, w którym całe Davos będzie nosiło biało-czerwone barwy – mówił PAP tuż przed rozpoczęciem spotkania prezes PZU Paweł Surówka. Według organizatorów, w wydarzeniu wzięło udział ok. 200 osób, w tym prezesi i właściciele największych światowych korporacji.

Dom Polski powstał z inicjatywy PZU i Banku Pekao S.A., jako część kampanii #PolandCanDoNation, która ma na celu promocję Polski. Uczestnicy trwającego od wtorku Światowego Forum Ekonomicznego, odwiedzając polski pawilon, mogą porozmawiać na temat wyzwań, jakie stoją przed światem, a w szczególności regionem Europy Środkowo-Wschodniej. Miejsce jest dostępne dla odwiedzających przez cały czas trwania forum, które kończy się w piątek.

Prezes PZU podkreślił, że Dom Polski w Davos dla dwóch polskich spółek jest "niesłychanie ważnym przedsięwzięciem". "Pokazujemy, że jesteśmy spółkami, które mają ambicje i to ambicje międzynarodowe i to jest jak najbardziej dostrzegane. Pokazujemy też, że chcemy implementować to, co jest najbardziej innowacyjne na świecie na nasz polski rynek, a z drugiej strony bez kompleksów pokazywać przykład Polski, nasze najlepsze rozwiązania" – powiedział.

To właśnie w Domu Polskim we wtorek – podczas zorganizowanej przez PZU i Financial Times debaty – eksperci z zakresu ochrony zdrowia oraz nowych technologii dyskutowali na temat globalnych wyzwań związanych z rozwojem systemów opieki zdrowotnej.

- Grupa PZU pracuje nad rozwiązaniami, nad którymi pracuje cały świat. Jesteśmy otwarci na to, żeby prowadzić aktywną dyskusję na temat tego, jak będą wyglądały ubezpieczenia w przyszłości, w tym przypadku ubezpieczenia zdrowotne - zaznaczył prezes PZU.

W debacie w Domu Polskim wzięli udział m.in. wiceprezes ds. korporacyjnych Microsoft Healthcare Peter Lee oraz dyrektor generalny Proteus Digital Health Andrew Thompson. Dyskutowano m.in. o bardziej inteligentnych lekach i analityce schorzeń, lepszym dostępie pacjentów do lekarzy, a także bardziej inteligentnych systemach, które zarządzają danymi.

- To są wszystko rzeczy, które Polskę nie mogą pozostawiać obojętną. Pytanie, kto te rozwiązania będzie kiedyś wdrażał. Ja twierdzę, że będzie to Grupa PZU i dlatego chcemy zaprosić do Domu Polskiego naprawdę najlepszych fachowców z całego świata, po to, żeby się uczyć, żeby wymienić się wiedzą i po to, żeby oni myśleli o Polsce – zaznaczył prezes PZU.

Obecny w Davos prezes PZU Życie Roman Pałac zaznaczył, że w Polskim Domu można porozmawiać o problemach, które są szeroko dyskutowane podczas Davos, czyli m.in. rewolucji przemysłowej 4.0. "To przede wszystkim miejsce spotkań, miejsce, w którym osoby przebywające w Davos, a nie znające dobrze naszych firm, mają okazję je poznać" – wyjaśnił prezes PZU Życie.

Wiceprezes drugiego inicjatora powstania pawilonu, Banku Pekao S.A., Tomasz Styczyński zwrócił uwagę, że Davos jest miejscem, w którym można spotkać na ulicy przywódców światowych i osoby zarządzające największymi globalnymi firmami. "Faktycznie jest to forum światowe, z wszystkimi korzyściami wynikającym z tego faktu. Dla nas obecność tutaj to przede wszystkim ogromna promocja Polski, możliwość szerszego spojrzenia, nie tylko z perspektywy Polski, ale z perspektywy świata, na to jak zmienia się bankowość, jakie są obecnie trendy związane z jej automatyzacją i cyfryzacją" – powiedział Styczyński.

49. Światowe Forum Ekonomiczne we szwajcarskim Davos rozpoczęło się 22 i trwa do 25 stycznia. Uczestniczą w nim liderzy światowej polityki, szefowie najważniejszych międzynarodowych instytucji gospodarczych i finansowych, ekonomiści, politolodzy, bankierzy, prezesi koncernów oraz szefowie wielu organizacji pozarządowych.

 

źródło: www.kurier.pap.pl 
http://kurier.pap.pl/biznes/w-davos-odbyla-sie-polska-noc-ktora-zainaugurowal-prezydent-andrzej-duda 
fot.KPRP

facebook