Dodana: 19 listopad 2019 19:22

Zmodyfikowana: 20 listopad 2019 13:15

Prezydent Andrzej Duda wręczył nagrody „Dla Dobra Wspólnego”

Gala IV Edycji Nagrody „Dla Dobra Wspólnego” odbyła się we wtorek ( 19.11) w Teatrze Narodowym w Warszawie. Podczas uroczystości województwo podlaskie reprezentowali wicemarszałek Marek Olbryś, pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych Katarzyna Ancipuk, Aneta Narel z Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego ( PRDPP) i łomżanin Sebastian Jaworowski, jeden z nominowanych w tegorocznej edycji Nagrody „Dla Dobra Wspólnego”.

Ilustracja do artykułu Gala IV Edycji Nagrody Dla Dobra Wspólnego (7).jpg

Prezydent  gratulując laureatom i nominowanym do nagrody podkreślał, że działalność dla dobra wspólnego to najbardziej szlachetny rodzaj polityki.
- Bo polityka to nic innego jak rozsądna, rozumna troska o dobro wspólne – mówił  Andrzej Duda.

Wśród nominowanych do prezydenckiej nagrody był łomżanin Sebastian Jaworowski. Pełni on funkcję prezesa Fundacji „L”,  Towarzystwa Biznesowego Łomżyńskiego i Towarzystwa Biznesowego Wileńskiego. Jest też współwłaścicielem sieci szkół językowych Linguo w Łomży. Zasiada w Podlaskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego jako przedstawiciel organizacji pozarządowych.
Nominację otrzymał w kategorii  Człowiek   - za  współpracę z lokalną społecznością oraz wspieranie jej w zakresie edukacji i promocji zdrowego trybu życia.
Laureatką  nagrody w tej kategorii została Krystyna Mrugalska – założycielka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) (Warszawa

Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego” promuje postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego. Celem jej jest  wzmocnienie Rzeczypospolitej poprzez kreowanie patriotycznych postaw,  wspieranie idei budowy społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie świadomości obywatelskiej, solidarności oraz budowanie kapitału społecznego, a także zachęcanie obywateli do czynnego uczestnictwa obywatelskiego i podejmowania aktywności na rzecz dobra wspólnego.
Nagrody zostały przyznane w kilku kategoriach: Człowiek-lider, Instytucja-organizacja, Dzieło, przedsięwzięcie-projekt. Kapituła przyznaje również Nagrodę Specjalną  im. Piotra Pawłowskiego - w tym roku otrzymała ją  Ewa Błaszczyk, założycielka kliniki „Budzik” i Prezes Fundacji „Akogo?”.

A oto wszyscy tegoroczni laureaci:

 

♦ w kategorii: CZŁOWIEK

 

Krystyna Mrugalska – założycielka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) (Warszawa)

 

♦ w kategorii: INSTYTUCJA

 

Fundacja SPINA – pomoc dzieciom z rozszczepem kręgosłupa (Katowice)

 

♦ w kategorii: DZIEŁO

 

Café Równik – klubokawiarnia w której pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną (Wrocław)

 

♦ NAGRODA SPECJALNA:

 

Ewa Błaszczyk – założycielka kliniki „Budzik”, Prezes Fundacji „Akogo?”

 

źródło: prezydent.pl
oprac.ak

fot. 4,5,6,7 - Grzegorz Jakubowski/KPRP 

facebook