Dodana: 2 kwiecień 2019 12:55

Zmodyfikowana: 2 kwiecień 2019 12:55

Bezpłatny bilet kolejowy na podróż po Europie

2 maja startuje kolejna edycja programu DiscoverEU, w którym 18-letni Europejczycy mogą otrzymać bezpłatne bilety kolejowe na podróż po UE. Aby wziąć udział w konkursie trzeba m.in. odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących PE i unijnych inicjatyw.

Jadący zielono-pomarańczowy pociąg

Ze zwycięskim biletem można będzie podróżować koleją po UE przez maksymalnie 30 dni między 1 sierpnia, a 31 stycznia 2020 r. 

Najbliższy moment kiedy można będzie aplikować o darmowe przejazdy koleją po UE to 2 maja (godz. 12 czasu środkowoeuropejskiego). Aplikacja potrwa do 16 maja 2019 r. (godz. 12). Po rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń na stronie Europejskiego Programu Młodzieżowego pojawi się przycisk "Apply now".

Do udziału w konkursie kwalifikują się osoby urodzone między 2 lipca 2000 r. (włącznie), a 1 lipca 2001 r. (włącznie), które w momencie wydania decyzji o przyznaniu biletów są obywatelami jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej i które podadzą w internetowym formularzu zgłoszeniowym prawidłowy numer dowodu tożsamości lub paszportu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy rozwiązać quiz z wiedzy o UE. W ubiegłym roku pytania dotyczyły np. Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 oraz wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Na specjalnych warunkach uczestniczą w programie m.in. osoby z niepełnosprawnościami.

Uczestnicy projektu traktowani są jednocześnie jako jego ambasadorzy dlatego oczekuje się, że będą oni relacjonować swoją podróż w mediach społecznościowych jak: Instagram, Facebook lub Twitter, z hasztagiem #DiscoverEU.

Szczegóły o DiscoverEU - link do artykułu.

na podstawie - kurierPAP.pl -oprac.art

fot.Pixabay/ Robert-Owen-Wahl

facebook