Dodana: 21 październik 2016 14:31

Zmodyfikowana: 21 październik 2016 14:33

Urząd Miejski zaprasza białostoczan do współpracy przy ratowaniu kasztanowców

Bez kasztanowców trudno wyobrazić sobie czas matur, jesień, wyprawy z dziećmi po rude kulki. Jednak od wielu lat te drzewa chorują. Urząd Miejski w Białymstoku wzorem lat ubiegłych organizuje kampanię „Ratujmy Kasztanowce 2016”. Akcja potrwa do 15 listopada

Ilustracja do artykułu chestnut-1407361_960_720.jpg

Akcja „Ratujmy kasztanowce” polega na systematycznym grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców. To ważne, bo właśnie wewnątrz liści tych drzew zimują osłonięte kokonem poczwarki szrotówka kasztanowcowiaczka. Usuwanie opadłych liści ma istotne znaczenie dla poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców w naszym mieście poprzez eliminację szkodników. Zapakowane w specjalne worki liście odbiorą służby miejskie, a następnie zostaną one zutylizowane.

 

– Zachęcamy mieszkańców Białegostoku do udziału w tej akcji, zwłaszcza właścicieli działek, na których rosną te drzewa – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Mamy nadzieję, że jest to także sposób na edukację i podnoszenie świadomości proekologicznej społeczeństwa.

 

Organizowana kampania z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Białegostoku. Zwykle uczestniczy w niej wiele placówek oświatowych – przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, licea, zespoły szkół zawodowych – oraz osoby prywatne.

 

Na potrzeby tegorocznej kampanii „Ratujmy Kasztanowce 2016” przygotowano 2 tysiące szt. papierowych trójwarstwowych worków oraz rękawice ochronne. Worki będą odbierane na bieżąco, po telefonicznym zgłoszeniu takiej potrzeby przez uczestników akcji.

 

Osoby chętne do wzięcia udziału w tegorocznej kampanii prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go do Departamentu Gospodarki Komunalnej przy ul. I Armii Wojska Polskiego 2/2, pok. 101 (I piętro) w terminie do 28 października 2016 r. Formularz zgłoszeniowy można także przesłać na adres dgk@um.bialystok.pl .
Informacje – pod nr tel. 85 869 6519 lub 85 869 6508. Akcja zakończy się w połowie listopada.


Źródło: UM Białystok (oprac. ak)

fot.pixabay

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook