Dodana: 19 grudzień 2015 12:48

Zmodyfikowana: 19 grudzień 2015 12:50

Podzielmy się opłatkiem. Ekumeniczna Wigilia Miejska w Białymstoku

To już tradycja. Ekumeniczna Wigilia Miejska, organizowana m.in. z myślą o ubogich i tych, których czekają samotne święta, odbędzie się w Białymstoku 20 grudnia o godzinie 13.00 na Rynku Kościuszki

Ilustracja do artykułu ikona.jpg

Miejską wigilię przygotowuje Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie DROGA przy współpracy z Urzędem Miejskim. 

Ja wiem, że przyjdą ludzie ubodzy, bezdomni. Przyniosą ze sobą słoiki, wiaderka, termosy po to, aby otrzymać żywność. Ja jednak organizuje to wszystko po to, aby tych, którym w życiu jest najgorzej, pobłogosławili biskupi i aby choć na chwilę otworzyli przed nimi niebo – mówi ks. Edward Konkol, prezes Stowarzyszenia DROGA.

Organizatorzy zapraszają na tę wigilię wszystkich mieszkańców miasta, bez względu na wyznanie, którzy zechcą wspólnie podzielić się opłatkiem. Będą na nich czekać wigilijne potrawy: 12 tysięcy pierogów, tysiąc bochenków chleba, dwie tony bigosu, 300 kilogramów śledzi. Będą także pierożki, sałatki, makowce. Wszystko – dzięki białostockim przedsiębiorcom i darczyńcom. Najbardziej potrzebujący będą mogli zabrać jedzenie do domu.

Nie zabraknie też oprawy muzycznej. Świąteczne kolędy będą śpiewać na Rynku Kościuszki wokaliści ze Szkoły Estradowej im. Anny German oraz klubu Słońce w Kapeluszu. Później wystąpi Chór Uniwersytetu Medycznego, schola Cantate Deo i chór prawosławny.

Świąteczne życzenia mieszkańcom Białegostoku złożą biskupi obu wyznań oraz prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Każdego roku w tym spotkaniu biorą udział setki białostoczan. Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie tak samo.  

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook