Dodana: 1 styczeń 2016 13:20

Zmodyfikowana: 1 styczeń 2016 13:23

Od Nowego Roku specjalny ulgowy bilet dla białostockich seniorów

Specjalny bilet seniora to kolejna ulga, z której będą mogły skorzystać osoby po sześćdziesiątym roku życia, posiadające imienną Białostocką Kartę Miejską. Wystarczy, że przedstawią zaświadczenie, wydane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku, potwierdzające, że zainteresowana osoba osiąga dochód niższy od kryterium dochodowego obowiązującego przy udzielaniu świadczeń z pomocy społecznej.

Ilustracja do artykułu people-791441_960_720.jpg

Za bilet seniorzy zapłacą 120 złotych, ale będzie można z niego korzystać w autobusach Białostockiej Komunikacji Miejskiej przez cały rok. Będzie obowiązywał w I strefie taryfowej.

Ta propozycja jest kolejnym elementem programu Karta Aktywnego Seniora, funkcjonującym w Białymstoku od połowy 2015 roku. W tym czasie przystąpiło do niego blisko 5 tys. osób. Karta uprawnia wszystkich białostoczan po sześćdziesiątce do zniżek i preferencji m.in. w miejskich instytucjach kultury i sportu. Ulgi i rabaty oferuje także kilkunastu partnerów prywatnych. 

Więcej informacji o Karcie Aktywnego Seniora i najnowszej propozycji dla jej posiadaczy można znaleźć na stronie www.seniorzy.bialystok.pl lub pod numerem telefonu 85 879 79 79. Osoby uprawnione do zakupu specjalnego biletu powinny się zgłosić do Punktów Obsługi Klienta na ul. Lipowej 16 lub Składowej 11 w Białymstoku.

 

Źródło: UM Białystok

fot.:pixaby

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook