Dodana: 8 listopad 2018 09:38

Zmodyfikowana: 8 listopad 2018 09:38

Wznowienie prac budowlanych na drodze Dąbrowa Białostocka – Sokółka

Po ośmiu miesiącach przerwy na plac budowy wchodzi nowy wykonawca. Droga wojewódzka nr 673 na odcinku Dąbrowa Białostocka - Sokółka będzie ukończona. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał we wtorek 6 listopada br. umowę z firmą Strabag.

Ilustracja do artykułu Wznowienie prac Dąbrowa-Sokólka.jpg

Projekt przebudowy i budowy 30 km drogi wojewódzkiej przebiegającej przez gminy położone w powiecie sokólskim: Dąbrowa Białostocka (dł. 11,691 km), Sidra (dł. 12,072 km), Sokółka (dł. 7,189 km)  jest wart dziś 195 148 351 zł – taką ofertę złożył Strabag, który jako jedyny przystąpił do przetargu.

Przypomnijmy, iż w wiosną br. poprzedni wykonawca (z którym umowa na przebudowę DW 673 opiewała na ok. 85 mln zł) przerwał prace i mimo wezwania do ich kontynuacji - zszedł z placu budowy. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich wobec powyższego odstąpił od umowy z podlaską firmą i skierował sprawę do sądu domagając się odszkodowania w wysokości ok. 8 mln zł. Sprawa jest w toku. Od tej pory mieszkańcy gmin Dąbrowa, Sidra i Sokółka oraz wszyscy inni przejeżdżający tą trasą zmagali się z wybitnie trudnymi warunkami jazdy z uwagi na niedokończony projekt, kilkumiesięczny plac budowy na tej trasie. Nowy wykonawca obejmuje teren w dniu 14 listopada br. i zgodnie z założeniami ma ukończyć przebudowę odcinka Dąbrowa Białostocka-Sokółka do końca lipca 2020 r. 

 

facebook