-
Na m.in. te tematy rozmawiał w piątek (5.03) Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego z przedstawicielami samorządów Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego (BOF). Burmistrzowie i wójtowie omawiali z marszałkiem najważniejsze potrzeby inwestycyjne swoich gmin, oczekiwania, a także wyzwania, jakie będą udziałem gmin w przyszłej perspektywie finansowej.
-
Już od maja zamiast opłat w postaci naklejanych znaczków, klienci Poczty Polskiej skorzystają z nowych nalepek z kodem kreskowym i literą R. Rozwiązanie to ułatwi nadawanie korespondencji, a co więcej - skróci czas obsługi klientów w placówkach pocztowych. Bez obaw – tradycyjny znaczek pocztowy nie zniknie - Poczta Polska nadal będzie je sprzedawać, ale tylko listów zwykłych. Znaczki będą też emitowane jako filatelistyczne walory kolekcjonerskie.
-
9 marca 1989 roku przy ul. Poleskiej w Białymstoku doszło do wykolejenia się czterech cystern z ciekłym chlorem. Niebezpieczeństwo było niewyobrażalne – chmura śmiercionośnego chloru mogła zagrozić całemu miastu i zabić tysiące osób. Na szczęście sprawna akcja służb ratowniczych zapobiegła tragedii. We wtorek (09.03) mija 32. rocznica tego zdarzenia.
-
Ponad 5 mln zł z funduszy unijnych przeznaczył zarząd województwa na zakup nowoczesnych autobusów i uruchomienie sytemu rowerów miejskich w Suwałkach. Dofinansowanie będzie przeznaczone też m.in. na nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Szczegóły inwestycji przedstawili w czwartek (22.10) podczas konferencji online marszałek Artur Kosicki, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz i radny wojewódzki Paweł Wnukowski.
-
W miejscowości Wincenta, tuż przy granicy województwa podlaskiego i warmińsko – mazurskiego, wspólną petycję w sprawie modernizacji drogi krajowej 63 Kolno-Pisz podpisali w poniedziałek (22.02) parlamentarzyści i samorządowcy z obu regionów. W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego petycję podpisał wicemarszałek Marek Olbryś.