Dodana: 18 luty 2016 11:47

Zmodyfikowana: 18 luty 2016 11:47

CPMR – Konferencja Peryferyjnych Regionów Nadmorskich Europy

CPMR to największe stowarzyszenie regionów w Europie; skupia 155 regionów z 26 państw reprezentujących łącznie ponad 170 milionów obywateli.

Wspierając zrównoważony rozwój regionalny i spójność terytorialną, CPMR reprezentuje wspólny głos regionów, których peryferyjne położenie hamuje ich rozwój. Jako szeroka platforma współpracy jest kopalnią wspólnych projektów realizowanych przez regiony członkowskie w wielu dziedzinach, od zasobów ludzkich począwszy, na polityce energetycznej skończywszy. CPMR jest najbardziej aktywną spośród europejskich organizacji międzyregionalnych. Jest silnym i rozpoznawalnym stowarzyszeniem dającym możliwość rzeczywistego i skutecznego lobbingu na rzecz regionów członkowskich.

Województwo Podlaskie jest członkiem CPMR od 2002 roku, jak dotąd jest jedynym polskim regionem należącym do tej organizacji. Obecność Województwa Podlaskiego w CPMR stanowi duży impuls prorozwojowy, przede wszystkim w sferze lobbingu interesów regionu na arenie międzynarodowej. Z drugiej strony umożliwia ona również nawiązywanie kontaktów i poszukiwanie nowych, istotnych z punktu widzenia interesów województwa, obszarów współpracy z innymi regionami.

www.cpmr.org 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook