Dodana: 3 marzec 2020 15:20

Zmodyfikowana: 3 marzec 2020 15:20

Wsparcie na biznesplan czy audyt w firmie

200 tys. zł – tyle otrzymają cztery podlaskie firmy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na dofinansowanie usług doradczych. Tak postanowił Zarząd Województwa na wtorkowym (03.03) posiedzeniu.

Ilustracja do artykułu Zarząd Województwa Podlaskiego-01.jpg

Ośrodek Szkolenia Kierowców „Filip” otrzyma 42,5 tys. zł dofinansowania z RPOWP na opracowanie strategii komunikacji marki, wartość tej usługi wynosi 61,5 tys. zł

Firma Inter Profiles oraz firma Kael przeznaczą po 42,5 tys. zł dotacji na stworzenie biznesplanu inwestycji (koszt 61,5 tys. zł).

Grupa Biznes Polska zleci dwie usługi: audyt technologiczny w obszarze automatyzacji procesów oraz opracowanie planu wdrożenia innowacji w firmie. Każda z tych usług jest warta 61,1 tys. zł, a dofinansowanie pokryje 37,2 tys. zł.

Koszt tych usług sięga blisko 307 tys. zł, dotacja z RPOWP wynosi 202 tys. zł.

To kolejne firmy, które otrzymały dofinansowanie na usługi doradcze w ramach działania 1.4.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wzięły one udział w konkursie, w którym można było uzyskać pomoc na ten cel. Oferta była skierowana do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Mogły wybierać z szerokiego katalogu usług, które świadczą: Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, Podlaski Klub Biznesu, Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej, Polski Instytut Innowacji i Transferu Technologii oraz Centrum Eksperckie Uniwersytetu w Białymstoku.


Barbara Likowska-Matys, 
Departament Rozwoju Regionalnego

facebook