Dodana: 13 wrzesień 2019 15:47

Zmodyfikowana: 16 wrzesień 2019 11:31

Wygodnie, nowocześnie, bez spalin. Rewolucja w komunikacji miejskiej w Suwałkach!

Mieszkańcy Suwałk będą mogli korzystać z nowoczesnych niskoemisyjnych autobusów i rowerów miejskich. Na przystankach i w autobusach zostaną zamontowane elektroniczne tablice informacyjne. Zarząd Województwa przyznał na ten cel blisko 26 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Zarząd 11 września 2019-16 (1).JPG

W ramach projektu zostanie kupionych piętnaście autobusów niskoemisyjnych i system informacji pasażerskiej. W autobusach pojawi się piętnaście monitorów i dwa komplety tablic informacyjnych, a na przystankach dziesięć tablic elektronicznych.

Wdrożony zostanie „miejski system roweru publicznego”, w ramach którego zostanie zamontowanych m.in. dwanaście stacji rowerowych z terminalami i 120 rowerów, w tym rowery elektryczne i tandemy.

Aby poprawić bezpieczeństwo pasażerów i ułatwić transport miejski, zostaną również przebudowane ulice:. Planowana jest: przebudowa ul. Daszyńskiego, obejmująca m.in. wykonanie ścieżki rowerowej i chodnika, zatoki i przystanku autobusowego, zjazdów oraz rozbudowa ul. Leśnej wraz z połączeniem ul. Raczkowskiej i przebudową skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Raczkowską i Wojczyńskiego. W ramach projektu zostanie również przystosowany warsztat w budynku PGK do obsługi autobusów CNG.

Wartość tej inwestycji wynosi blisko 30 mln zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 blisko 26 mln zł.

Ten projekt został wyłoniony w konkursie w ramach poddziałania 5.4.1 RPOWP na tzw. zrównoważoną mobilność miejską, czyli inwestycje w transport publiczny.

blm

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook