Dodana: 10 styczeń 2018 08:11

Zmodyfikowana: 10 styczeń 2018 08:11

Suwalska Rada Działalności Pożytku Publicznego podsumowała rok

Na VII posiedzeniu spotkała się w ubiegłym tygodniu Suwalska Rada Działalności Pożytku Publicznego trzeciej kadencji. Na spotkaniu obecny był także Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz. Była to okazja do podsumowania pierwszego roku kadencji Rady w obecnym składzie, a także do rozmowy o rozwoju organizacji pozarządowych w mieście.

Ilustracja do artykułu SRDPP-4.jpg

Suwalską Radę Działalności Pożytku Publicznego tworzy dwanaście osób: sześciu przedstawicieli suwalskich organizacji pozarządowych, wybranych przez organizacje: Ewa Katarzyna Kotowska, Jarosław Ruszewski, Andrzej Sowul, Karol Marcin Świerzbin, Dariusz Ułanowicz, Danuta Złotnik; trzech przedstawicieli Rady Miejskiej w Suwałkach: Bogdan Bezdziecki, Józef Wiesław Murawko, Wojciech Pająk oraz trzech przedstawicieli Prezydenta Miasta Suwałk: Jadwiga Olbryś, Honorata Rudnik, Agnieszka Szyszko. Przewodniczącym Rady jest Jarosław Ruszewski, Wiceprzewodniczącym Karol Marcin Świerzbin, Sekretarzem Agnieszka Szyszko. SRDPP ma charakter konsultacyjno-opiniodawczy. Konsultuje nie tylko regulacje dotyczące współpracy suwalskiego samorządu z organizacjami, ale także wszystkie miejskie dokumenty strategiczne. 

Za wnikliwą lekturę tych dokumentów i uwagi zgłaszane w konsultacjach dziękował na ostatnim  posiedzeniu Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

– O tym, jak trafne i skuteczne są Państwa uwagi świadczy fakt, że na 83 uwagi zgłoszone przez SRDPP w konsultacjach ośmiu projektów miejskich programów i strategii przyjęto 59, czyli 71 procent – mówił Prezydent. – I za tę wnikliwą, i co należy podkreślić, społeczną pracę bardzo Państwu dziękuję. A w rozpoczynającym się roku życzę Państwo dużo satysfakcji z działalności na rzecz innych.

Na posiedzeniu członkowie SRDPP przyjęli sprawozdanie z działalności Rady w 2017 roku, które dostępne jest tutaj.  

za: UM Suwałki

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook