Dodana: 12 wrzesień 2018 08:01

Zmodyfikowana: 12 wrzesień 2018 08:01

Suwałki. Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Raczkowskiej gotowa

Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich dojeżdżających rowerem do pracy w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zgodnie z zapewnieniami, w poniedziałek (10 września) zakończyły się prace przy budowie drogi pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Raczkowskiej w Suwałkach, na odcinku od ronda Żołnierzy Wyklętych do skrzyżowania z ul. Brylantową.

Ilustracja do artykułu sciezka wzdluz Raczkowskiej 2.JPG

Długość drogi wynosi 1850 m, szerokość 2,6 m. Inwestycja został wykonana przez firmę Budimex w ramach porozumienia na korzystanie z dróg publicznych w ramach realizacji kontraktu: pn. “Projekt i budowa obwodnicy miasta Suwałki w ciągu drogi ekspresowej S-61 – odcinek A i Odcinek B”.

 Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Raczkowskiej to spełnienie jednej z obietnic, które daliśmy jakiś czas temu. Dzięki niej rowerzyści czy pracownicy strefy będą jeździli w znacznie bezpieczniejszych i wygodniejszych warunkach – mówi Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk

Do 15 października na ścieżce będą jeszcze wykonywane prace związane z  poboczami i oznakowaniem  dlatego Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach apeluje o zachowanie ostrożności. Szczegółowe komunikaty w tej sprawie będą podawane na bieżąco na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

za: UM Suwałki

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook