Dodana: 3 marzec 2020 12:33

Zmodyfikowana: 3 marzec 2020 12:33

Suwałki obchodzą 300-lecie nadania praw miejskich

Sesja rady miejskiej z udziałem radnych wszystkich kadencji od 1990 r. rozpoczęła w poniedziałek (02.03) obchody 300-lecia nadania praw miejskich miastu Suwałki. W uroczystościach jubileuszowych wzięła udział Wiesława Burnos, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu 300-lecie nadania praw miejskich Suwałkom (9 of 12).jpg

Uroczystości poprzedziła msza św. w intencji mieszkańców Suwałk celebrowana przez bp. Jerzego Mazura, biskupa ełckiego, w konkatedrze suwalskiej. Następnie odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej.

– Jestem zaszczycona, że dzisiaj razem z radnymi Sejmiku Wojewódzkiego, w tak ważnym dniu dla miasta Suwałk, mogę spojrzeć na piękną historie tego miasta tworzoną przez pokolenia jego mieszkańców. W dniu święta miasta władzom wszystkich szczebli składam serdeczne podziękowania za to, że wasze miasto tak pięknie wygląda i życzę kolejnych dobrych i bezpiecznych dla mieszkańców decyzji. Wszystkiego co jest dobre, uczciwe i prawe – mówiła podczas uroczystej sesji Wiesława Burnos.

Podczas Sesji radni nadali tytuł Honorowego Obywatela Miasta Suwałki Wojciechowi Fortunie, mistrz olimpijski w skokach narciarskich z 1972 r. w Sapporo w Japonii, który od kilkunastu lat mieszka na Suwalszczyźnie. Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Suwałki został mu przyznany za promocję suwalskiego sportu oraz działalność społeczną i charytatywną.

Uczestnicy sesji mogli też obejrzeć kopię nadania Suwałkom praw miejskich. Oryginał dokumentu będzie przez miesiąc dostępny w Muzeum Okręgowym w Suwałkach.

Tego samego dnia odbyły się też specjalne wystawy, prezentacje, konferencja pt. „300 lat Suwałk” oraz otwarte dla publiczności koncerty.

Uroczystości jubileuszowe będą kontynuowane w sierpniu, podczas Dni Suwałk. W ich ramach zorganizowany zostanie m.in. Światowy Zlot Suwalczan.

Małgorzata Sawicka

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook