Dodana: 27 kwiecień 2018 09:47

Zmodyfikowana: 27 kwiecień 2018 09:47

Postępy prac przy budowie obwodnicy Suwałk

Mija już 65. tydzień prac nad obwodnicą Suwałk. Wg danych, które można znaleźć na stronie internetowej poświęconej suwalskiej obwodnicy, wykonawca - tj. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - podaje, że ogółem prace budowlane są już zakończone w 53%. Praktycznie w 100% zakończono już budowę konstrukcji wszystkich przepraw, mostów, kanałów czy też konstrukcji betonowych. Widać, że są prowadzone bardzo intensywne prace ziemne i te związane z układaniem warstw podbudowy żwirowej i betonowej.

Ilustracja do artykułu obwodnica suwałk (1).jpg

Na ul. Reja ziemia jest już usypana niemal na równi z przeprawą mostową nad obwodnicą. Można przypsuzczać, że lada dzień rozpocznie się układanie tam asfaltu po czym ul. Reja wróci na swój dawny ślad tyle, że będziemy już jechali nad obwodnicą.

Dużo dzieje się też w sąsiedztwie wsi Krzywólka i rzeki Czarna Hańcza. Wokół gotowych konstrukcji mostowych prowadzone są intensywne prace ziemne przy budowie nasypów. Podobnie jest przy ul. Filipowskiej przy starorzeczu Czarnej Hańczy. Na południu Suwałk obwodnica miasta zrównała się już praktycznie z istniejącą obwodnicą Augustowa i wybudowaną przeprawą mostową nad torami kolejowymi.

za: UM Suwałki

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook