Dodana: 13 sierpień 2018 13:43

Zmodyfikowana: 13 sierpień 2018 13:43

Ponad dwa tysiące suwalczan może już odebrać kartę mieszkańca

Darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży, darmowe przedszkola i zniżka na żłobek miejski – to tylko niektóre z przywilejów posiadaczy Suwalskiej Karty Mieszkańca. W poniedziałek, 13 sierpnia ponad dwa tysiące mieszkańców Suwałk, którzy jako pierwsi złożyli wnioski o wydanie SKM otrzymało informację, że ich karty są gotowe do odbioru. Ci którzy takiego SMS`a jeszcze nie dostali muszą jeszcze chwilę poczekać. Druk ich kart trwa.

Ilustracja do artykułu Suwalska Karta Mieszkańca (5).jpg

Suwalska Karta Mieszkańca to kompleksowy program działań zmierzających do poprawy warunków życia mieszkańców Suwałk. To przede wszystkim darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży oraz darmowe przedszkola i zniżka na żłobek miejski, ale też tańsze bilety do Suwalskiego Ośrodka Kultury, Aquaparku i innych miejskich obiektów sportowych. Suwalska Karta Mieszkańca będzie wydawana w czterech wariantach – zwykła, rodziny wielodzietnej, osoby niepełnosprawnej i seniora. Program startuje od 1 września.

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz w poniedziałek, 13 sierpnia wręczył osobiście Karty trojgu suwalczanom. Odebrali je Anna Wysocka, która złożyła wniosek o wydanie karty zwyklej, Krystyna Grażyna Winkler reprezentująca rodzinę wielodzietną oraz Roman Gumowski - suwalski senior.

– Poprzez dzisiejsze spotkanie chcemy promować Suwalską Kartę Mieszkańca i zachęcać kolejne osoby do składania wniosków o jej wydanie. A warto to zrobić. Jej posiadanie uprawniać będzie do wielu zniżek ale też i darmowych przejazdów komunikacją miejską dla dzieci, a także darmowe przedszkola – mówił Czesław Renkiewicz. 

Deklaracje przystąpienia i wszystkie niezbędne wnioski oraz oświadczenia związane z Suwalską Kartą Mieszkańca można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach um.suwalki.pl  

Warto wspomnieć, że program Suwalska Karta Mieszkańca cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Od początku lipca suwalczanie złożyli ponad 1806 wniosków o wydanie ponad 4208 kart.  Do programu przystąpiło też 11 przedsiębiorców z usług, których z minimum 10% zniżką będą mogli korzystać mieszkańcy.

 

Przypominamy, że wnioski o wydanie Suwalskiej Karty Mieszkańca są przyjmowane w pięciu punktach na terenie całego miasta:

 

– w Aquaparku

 

– w holu hali Ośrodka Sportu i Rekreacji

 

– w Szkole Podstawowej nr 11

 

– w Urzędzie Miejskim przy ul. Noniewicza 71, przy Straży Miejskiej

 

– w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego przy ul. Noniewicza 71.

 

Podstawowym warunkiem otrzymania Suwalskiej Karty Mieszkańca jest rozliczanie się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Suwałkach i deklaracja w zeznaniu, że miejscem zamieszkania jest miasto Suwałki.

Deklaracje przystąpienia i wszystkie niezbędne wnioski oraz oświadczenia związane z Suwalską Kartą Mieszkańca można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach um.suwalki.pl  

 

źródło: UM Suwałki (opr.ak)

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook