Dodana: 12 grudzień 2017 09:58

Zmodyfikowana: 12 grudzień 2017 09:58

Podstrefa Suwałki większa o 14,5 hektara

Podstrefa Suwałki w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej jest większa o 14,5 hektara. W opublikowanym 8 grudnia rozporządzeniu Rada Ministrów podjęła stosowną decyzję w tej sprawie. O rozszerzenie Podstrefy Suwałki wnioskował do władz SSSE Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. Grunty, o które powiększyła się strefa to w 100% miejskie działki.

Ilustracja do artykułu certyfikat-PECu-1.jpg

Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do powiększenia podstrefy Suwałki. To odpowiedź na oczekiwania przedsiębiorców oraz obietnica kolejnych inwestycji, a także nowych miejsc pracy w Suwałkach. Strefa rozwija się bardzo dobrze, a dzięki jej funkcjonowaniu Suwałki stają się gospodarczym liderem w tej części Polski – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

 

Miasto Suwałki w związku z rosnącą atrakcyjnością inwestycyjną znajdującą swoje potwierdzenie w kolejnych prowadzonych sprzedażach gruntów na terenie Podstrefy Suwałki Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz w celu utrzymania dobrych warunków do lokowania inwestycji w mieście, złożyło wniosek do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. z propozycją objęcia granicami strefy nowych gruntów będących własnością miasta. W tej sprawie podjęta została również jednogłośnie uchwała Rady Miejskiej w Suwałkach.

 

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna  jest jedną z czternastu specjalnych stref ekonomicznych w Polsce, które powstały, aby służyć przyspieszeniu wzrostu gospodarczego w danej części kraju. Podstrefa Suwałki zlokalizowana w południowej części Miasta zajmowała do tej pory powierzchnię 164,80 ha. Od 8 grudnia jest o 15 hektarów większa. Działki, o które powiększyła się Podstrefa Suwałki znajdują się w sąsiedztwie ulicy Wojska Polskiego II i Dubowo.

źródło: UM Suwałki

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook