Dodana: 23 styczeń 2018 14:15

Zmodyfikowana: 23 styczeń 2018 14:15

Kolejna szansa na dotację dla ROD w Suwałkach

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz ogłasza II edycję naboru wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu Miasta Suwałki na rok 2018 przeznaczonej na dofinansowanie budowy lub modernizacji infrastruktury Rodzinnych Ogródków Działkowych w Suwałkach. Wnioski można składać do 30 kwietnia 2018r.

Ilustracja do artykułu DSC_0693.jpg

– Każda inicjatywa Rodzinnych Ogródków Działkowych położonych na terenie Miasta Suwałki, która wpłynie na poprawę warunków do korzystania z terenów ma olbrzymią szansę by otrzymać dofinansowanie. Zgodnie z regulaminem udzielania dotacji do rozdysponowania jest 100 tysięcy złotych – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Zachęcam Zarządy Rodzinnych Ogródków Działkowych do przygotowania projektów i zgłoszenia się po dotację tym bardziej, że ubiegłoroczna pierwsza edycja pokazała, że suwalskie RODy są zainteresowane tą formą wsparcia przez Miasto Suwałki – dodaje Prezydent Suwałk.

 

W 2017 r. Rodzinny Ogród Działkowy ,,Malwa” przy ul. Sianożęć otrzymał dotację w wysokości 27 000 zł na budowę obiektu wiaty z częścią gospodarczą do prowadzenia działalności rekreacyjno – kulturalnej.

 

Rodzinny  Ogród  Działkowy „Jaćwing” przy ul. Czarnoziem i ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego na zakup, montaż i uruchomienie systemu zabezpieczeń – monitoringu przy bramie wjazdowej do ogrodu od ul. Wyszyńskiego otrzymał 7 000 zł.

 

Rodzinny  Ogród  Działkowy im. M. Konopnickiej  przy  ul. Lotniczej otrzymał 7 000 zł na wykonanie sieci kanalizacyjnej i studzienek kanalizacyjnych oraz sanitariatów, a także 5 000 zł na studzienki spustowe, niezbędne do prawidłowego działania sieci wodociągowej.

 

Rodzinny Ogród Działkowy „Hańcza” przy ul. Sportowej otrzymał 23 000 tys. zł na modernizację sieci wodociągowej – chodziło o wymianę wyeksploatowanej armatury wodociągowej służącej do podlewania ogródków.

 

Kwota 8 000 zł to natomiast dofinansowanie, które trafiło do Rodzinnego  Ogrodu Działkowego „Malinka” przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego na poprawę części nawierzchni Alejki Malinowej – wyłożenie jej kostką brukową.

 

Rodzinny  Ogród Działkowy „Borówka”, także przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego otrzymał 6 000 zł na  utwardzenie  fragmentu Alejki Liliowej.

 

W sumie w 2017r. Rodzinne Ogrody Działkowe wykorzystały 83 tys. zł.

 

 

 

źródło: UM Suwałki 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook