Dodana: 15 sierpień 2017 17:18

Zmodyfikowana: 15 sierpień 2017 17:18

Czesław Renkiewicz i Zdzisław Przełomiec listownie dziękują żołnierzom w Suwałkach

Jak informuje Biuro Miasta Suwałki - w związku z uniemożliwieniem zabrania głosu z okazji Święta Wojska Polskiego w trakcie uroczystości przeprowadzonych w dniu dzisiejszym (15.08) na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach pragną w formie listu przekazać wszystkim żołnierzom i pracownikom suwalskiego garnizonu, rezerwistom, weteranom, kombatantom oraz żołnierskim rodzinom swoje podziękowania i serdeczne życzenia.

Ilustracja do artykułu renkiewicz.jpg

Treść listu poniżej:

Drodzy żołnierze i pracownicy suwalskiego garnizonu, rezerwiści, weterani, kombatanci oraz żołnierskie rodziny

 

Obchodzone w rocznicę Bitwy Warszawskiej Święto Wojska Polskiego jest wyrazem hołdu dla tradycji i dorobku polskiego oręża. Święto Wojska Polskiego to dzień należący do wszystkich Polaków, dzień skłaniający do refleksji nad historią, tradycją  i wartościami, które określają nas jako Naród. Przypomina nam o takich wartościach, jak honor, odwaga i poświęcenie, wskazuje na znaczenie pokoju i odpowiedzialności za losy obywateli i państwa. W tym dniu oddajemy cześć bohaterom, którzy oddając własne życie przyczynili się do tego, że możemy żyć w wolnej Polsce.

Reprezentując mieszkańców Suwałk oraz suwalski samorząd, z okazji Święta Wojska Polskiego pragniemy przekazać słowa szacunku i uznania wszystkim żołnierzom, a w szczególności żołnierzom i pracownikom cywilnym 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Słowa podziękowania kierujemy do żołnierzy różnych stopni i formacji polskich sił zbrojnych. Dziękujemy za profesjonalną, rzetelną oraz pełną trudów i poświęceń służbę. Dziękujemy za codzienne zaangażowanie, determinację, a nierzadko i poświęcenie. Składamy podziękowania za odwagę i bohaterstwo w służbie Ojczyzny i jej obywateli.

Dziękujemy też za świadectwo patriotyzmu wyrażane podczas obchodów uroczystości rocznicowych i świąt państwowych w naszym mieście, a także aktywny udział wojska w życiu kulturalnym, sportowym i społecznym Suwałk. Jesteśmy dumni, że mamy w Suwałkach wojsko i dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działania na rzecz jego obecności i dalszego rozwoju.

Przekazujemy Państwu życzenia zdrowia, pomyślności oraz zawodowej satysfakcji w służbie Naszej Ojczyzny.

Z okazji Święta Wojska Polskiego pragniemy także zwrócić się do kombatantów i weteranów, żołnierzy rezerwy, do reprezentantów instytucji i stowarzyszeń współpracujących z wojskiem. Dziękujemy za to, że wspomagacie Wojsko Polskie swoim doświadczeniem i radą.

Bardzo serdeczne pozdrawiamy również rodziny żołnierzy i pracowników cywilnych wojska. Dziękujemy za Państwa cierpliwość i oddanie.

 

Z wyrazami szacunku

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach Zdzisław Przełomiec

Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz

 

 

Suwałki 15 sierpnia 2017r.

facebook