Dodana: 27 kwiecień 2020 08:56

Zmodyfikowana: 27 kwiecień 2020 08:56

Wdzięczni Naszym Bohaterom - zarząd województwa włącza się w akcję

Kilkunastu najbardziej potrzebujących kombatantów i działaczy podziemia antykomunistycznego codziennie otrzymuje do domu smaczne i zdrowe posiłki. Akcja „Wdzięczni Naszym Bohaterom” realizowana jest przez Województwo Podlaskie i restaurację Kuchnia Vikinga. Natomiast jej inicjatorem było Stowarzyszenie „Dzieci Białegostoku”.

Ilustracja do artykułu Wdzięczni Naszym Bohatereom -- 3.jpg

- W bardzo trudnym czasie epidemii koronawirusa, nie możemy zapomnieć o tych, którzy potrzebują szczególnego wsparcia. Dlatego zarząd województwa postanowił włączyć się w akcję dostarczania posiłków działaczom opozycji antykomunistycznej z czasów PRL oraz Sybirakom - podkreślał Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Czternaście osób, które otrzyma wsparcie zostało wskazanych przez organizacje kombatanckie m.in. Związek Sybiraków, Klub Więzionych, Internowanych i Represjonowanych i Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego.

- To osoby zasłużone dla naszego kraju i regionu, które są już seniorami, są schorowane i nie mają nikogo bliskiego, kto mógłby im zrobić zakupy czy ugotować obiad – mówił marszałek Artur Kosicki i dodał - Akcja Wdzięczni Naszym Bohaterom jest więc nie tylko formą pomocy ale też wyrazem uznania i wdzięczności dla ich dokonań.

Akcję zaplanowano na 30 dni. Jeśli zajdzie potrzeba, będzie kontynuowana. 

 

Aneta Kursa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook