Dodana: 11 marzec 2019 12:46

Zmodyfikowana: 11 marzec 2019 12:46

Ułatwienia i zmiany w białostockim WORD

Brak kolejek oczekujących na egzamin, wydłużone godziny egzaminów praktycznych, pracujące soboty - to część ułatwień dla zdających wprowadzonych w białostockim WORD.

Ilustracja do artykułu worda-egzamin-bialystok.jpg

Od 1 marca br. w dni robocze (od poniedziałku do piątku) został wydłużony czas prowadzenia egzaminów praktycznych dla kandydatów. Nowe godziny to 7.30–19.30, czyli można do nich przystąpić również późnym popołudniem lub wieczorem, po zakończeniu pracy lub zajęć w szkole i na studiach.

Ośrodek jest również we wszystkie soboty. Egzaminy teoretyczne i praktyczne będą się odbywać w te dni w godz. 7:30-15:30. Inna ważna zmiana, wprowadzona również od marca, dotyczy tych zdających, którym nie udało się zaliczyć egzaminu praktycznego – o ile czują się na siłach, do powtórki mogą przystąpić jeszcze tego samego dnia!

Białostocki WORD zlikwidował również kolejkę oczekujących na przystąpienie do egzaminu.

- Jeszcze niedawno trzeba było liczyć ją w tygodniach od momentu zapisania się na egzamin do pierwszego wolnego terminu, obecnie to tylko kilka dni – informuje Paweł Tokarewicz z białostockiego ośrodka. - Skrócił się też czas oczekiwania na egzamin. Niegdyś normą było ponad godzinne oczekiwanie, obecnie to przeważnie kwestia dosłownie kilkunastu minut! Przykład z 1 marca: maksymalny czas oczekiwania na egzamin na prawo jazdy kategorii B wyniósł 56 minut, zaś minimalny to 0 (słownie: zero) minut. Średnia za cały dzień wyniosła 15 minut.

Kolejne ułatwienia będą dotyczyć obcokrajowców. – Planujemy uruchomić egzaminy praktyczne w języku angielskim oraz niemieckim, a niewykluczone, że w dalszej kolejności również po rosyjsku lub białorusku – zapowiada Tokarewicz.

 We współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku, WORD zaczyna wiosną kampanię społeczną skierowaną głównie dla dzieci z klas I-III, które zaczynają samodzielnie pokonywać drogę ze szkoły do domu. Ośrodek zaprasza wszystkie szkoły do udziału w akcji – przedstawiciele ośrodka i policjanci odpowiedzą na każde zaproszenie, przyjadą na spotkanie z dziećmi z przygotowanymi prezentacjami multimedialnymi, filmami szkoleniowymi oraz sesją zajęć praktycznych.

Mat. WORD

facebook