Dodana: 19 maj 2020 14:19

Zmodyfikowana: 19 maj 2020 15:57

Marszałek upamiętnił Ojca Świętego

W poniedziałek, 18 maja, upływa dokładnie 100 lat od narodzin Jana Pawła II. Dla upamiętnienia tej rocznicy kwiaty pod pomnikiem Papieża Polaka, znajdującym się nieopodal Katedry Białostockiej, złożył marszałek Artur Kosicki.

Ilustracja do artykułu 100 urodziny św. p. papieża Jana Pawła II-5.jpg

W ciągu swojego, trwającego ponad ćwierć wieku, pontyfikatu Karol Wojtyła w 104 wielkich podróżach duszpasterskich przemierzył cały świat. Dziewięciokrotnie odwiedzał ojczyznę, głosząc Ewangelię i dając Polakom nadzieję. W czasie swoich wizyt duszpasterskich bywał także w Podlaskiem.

- Jesteśmy dumni jako województwo z faktu, że Święty Człowiek, jakim był Jan Paweł II, chodził po podlaskiej ziemi, bo przypomnę, że papież odwiedził nasze region kilkukrotnie – podkreślił marszałek Kosicki.

Dodał, że Ojciec Święty był w Białymstoku i Drohiczynie, zatrzymał się w Łomży, a także odwiedził północ naszego regionu: klasztor w Wigrach i Studzieniczną. Kamień węgielny pod urząd marszałkowski w Białymstoku również poświęcił Jan Paweł II, podczas swojej wizyty w Drohiczynie w 1999 r.

- Uważam, że każda forma upamiętnienia tak ważnej postaci w historii naszego kraju, w historii świata jest cenna, ważna i potrzebna. Od soboty podświetlony w kolorach papieskiej flagi jest budynek Opery i Filharmonii Podlaskiej, bo chcemy tym samym włączyć się w ogólnoświatową akcję upamiętniania Karola Wojtyły - #ThankYouJohnPaul2 – dodał Artur Kosicki.

W miniony weekend obchody setnego jubieluszu urodzin Karola Wojtyły celebrowane były także w kościołach w regionie. We wszystkich świątyniach wierni podczas mszy dziękowali za spuściznę Papieża Polaka.

Małgorzata Sawicka

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook