Dodana: 24 październik 2019 16:07

Zmodyfikowana: 24 październik 2019 16:07

Podwójny jubileusz białostockich inżynierów i techników budownictwa

Uroczysta gala, uhonorowanie zasłużonych członków stowarzyszenia i rozstrzygnięcie branżowych konkursów – w czwartek (24.10) białostoccy inżynierowie i technicy budowlani świętowali podwójny jubileusz. To 85-lecie Polskiego Związku Inżynierów i Techników oraz 70-lecie utworzenia oddziału PZiTB w Białymstoku. W uroczystościach wziął udział m.in. Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Jubileusz PZiTB-18.jpg

Gala jubileuszowa rozpoczęła się o godz. 14.00 w białostockiej siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej. Po powitaniu gości wręczono związkowe Odznaki Honorowe członkom białostockiego oddziału PZITB.  Przewodniczący zarządu głównego stowarzyszenia Ryszard Trykosko życząc zrealizowania planów w sferze zawodowej i prywatnej podkreślił, że to piękna idea działać wspólnie. Warto dodać, że w tej chwili białostocki oddział liczy 117 członków.

Podczas uroczystości odbyła się też gala konkursu „Najlepsze prace dyplomowe absolwentów studiów wyższych kierunku Budownictwo”, a także organizowanego od 1994 r. -  „Budowa roku 2017-2018 w regionie północno-wschodnim”. Współorganizatorem konkursu na najlepsza budowę roku jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.
Gratulacje z okazji wspaniałego jubileuszu przekazał również marszałek Artur Kosicki.
- Chciałbym Wam przede wszystkim podziękować, za Waszą pracę, za to, że dzięki Wam rozwija się  nasz kraj i nasz region – mówił marszałek. 
Wręczył też władzom Związku krajowego i regionalnego  okolicznościowe grawertony.

Goście uroczystości mogli również zwiedzić wystawę  „Budownictwo w Polsce poprzez 100-lecie”, której sponsorem jest urząd marszałkowski.

***

Białostocki Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa powstał w 1949 roku jako stowarzyszenie działające na rzecz środowiska budowlanego i budownictwa. Jest jednym z 28. oddziałów w Polsce. Cel działania oddziału związku pozostaje od lat ten sam. To integracja środowiska inżynierów i techników budownictwa, wymiana doświadczeń zawodowych, podnoszenie kwalifikacji, wdrażanie i promowanie nowych myśli i technologii, podejmowanie inicjatyw na rzecz Białegostoku i regionu.

 

ak/red.is

facebook