Dodana: 17 maj 2019 18:32

Zmodyfikowana: 2 lipiec 2019 09:25

Otwarcie drogi Sidra – Staworowo – Zalesie

Przebudowa 7 kilometrowego odcinka drogi powiatowej 1259B Sidra – Staworowo – Zalesie kosztowała ok. 5,7 mln zł. Ponad połowa środków na tę inwestycję pochodzi z budżetu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zarząd województwa podczas czwartkowego (16 maja br.) oficjalnego otwarcia drogi w Zalesiu reprezentowała Wiesława Burnos.

Wiesława Burnos, członek zarządu województwa, zabiera głos podczas otwarcia drogi

W imieniu marszałka województwa Artura Kosickiego i całego Zarządu Wiesława Burnos pogratulowała wszystkim sukcesu:  staroście – podjętej decyzji, wykonawcom – realizacji, mieszkańcom – pięknej inwestycji.

Piotr Rećko, Starosta Sokólski, dziękując wszystkim zaangażowanym w zrealizowane przedsięwzięcie, zaznaczył, że to wspólne działanie doprowadziło do wybudowania drogi. Wspólne, bo wkład finansowy w realizację inwestycji, poza Zarządem Województwa, miał też Powiat Sokólski (1,503 mln zł) i Gmina Sidra (1,603 mln zł).

– Za przyznaną pomoc finansową ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego dziękuję Zarządowi Województwa Podlaskiego, szczególne słowa uznania i podziękowania kieruję do Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, który zaproponował współpracę Powiatu Sokólskiego z Gminą Sidra dla wspólnej realizacji tej inwestycji – mówił podczas uroczystości Jan Hrynkiewicz, wójt gminy Sidra..

Obecny na otwarciu drogi europoseł Karol Karski gratulował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji .

– To jest bardzo przyjemny moment, taka chwila jak ta, kiedy widzimy, że decyzje podejmowane na poziomie unijnym, które skutkują wydatkowaniem środków w takich miejscach, wreszcie się realizują – mówił. – Często jesteśmy bardzo daleko od miejsc, gdzie decyzja wywiera skutek. Tym bardziej ten dzisiejszy moment jest taki wzruszający. Droga, która przejechaliśmy przed chwilą z Panem starostą z Sidry do Zalesia, to jest właśnie ten kawałek wsparcia Unii Europejskiej.

Wśród gości zaproszonych na otwarcie drogi samorząd województwa reprezentował także radny wojewódzki Paweł Wnukowski.

Mat.: Starostwo Powiatowe w Sokółce, opr. ms

facebook