Dodana: 17 grudzień 2019 10:34

Zmodyfikowana: 17 grudzień 2019 10:34

Odsłonięto obelisk upamiętniający 100-lecie WKU

W czerwcu bieżącego roku Wojskowa Komenda Uzupełnień świętowała 100-lecie istnienia. Z tej okazji przed budynkiem przy ul. Lipowej powstał obelisk, który w poniedziałek (16.12) został oficjalnie odsłonięty. Okolicznościowy list od Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego przekazał dyrektor jego gabinetu, Tomasz Szeweluk.

Ilustracja do artykułu Stulecie WKU w Białymstoku -20.jpg

"Niech dzisiejsza uroczystość odsłonięcia obelisku z okazji 100. rocznicy utworzenia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białymstoku, przypomina nam wszystkim o wspaniałych, patriotycznych tradycjach Państwa instytucji. Serdecznie dziękuję wszystkim jej pracownikom za wnoszony ogromny wkład i trud w działania na rzecz obronności naszej Ojczyzny" -  pisał marszałek Kosicki.

- Na przestrzeni 100 lat Wojskowa Komenda Uzupełnień przeszła wiele transformacji, ale zawsze starała się sprostać zadaniom i wymaganiom jakie przed nią były stawiane - mówił gospodarz ceremonii, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białymstoku, ppłk Dariusz Szorc.

Obelisk wykonany jest z czarnego kamienia oraz szkła, a widnieje na nim napis "W 100. rocznicę ustanowienia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Białymstoku w hołdzie żołnierzom i pracownikom za służbę i pracę na rzecz obronności i bezpieczeństwa Polski".

Uroczystość stała się okazją do podsumowań i wyróżnień osób, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju WKU na przestrzeni ostatnich lat. Odznakę Pamiątkową Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w Białymstoku otrzymał m.in. marszałek Artur Kosicki, którą w Jego imieniu odebrał dyrektor Tomasz Szeweluk. Dyrektor Gabinetu Marszałka również został wyróżniony pamiątkowym ryngrafem.

W uroczystości wzięli udział także m.in. Jarosław Zieliński - Poseł na Sejm RP, Bohdan Paszkowski - Wojewoda Podlaski, dowódcy podlaskich brygad oraz pracownicy WKU w Białymstoku.

bm

facebook