Dodana: 31 październik 2020 06:51

Zmodyfikowana: 31 październik 2020 13:30

Koronawirus. Od soboty (31.10) nowe zasady bezpieczeństwa

W związku ze zwiększającą się liczbą zakażeń na COVID 19 na terenie Polski od soboty (31.10) do poniedziałku (02.10) będą zamknięte cmentarze - w piątek (31.10) premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych restrykcjach, które mają spowolnić rozprzestrzenianie się epidemii.

Grafika informacyjna dotycząca nowych obostrzeń związanych z epidemią.

Premier przedstawił informację w sprawie funkcjonowania cmentarzy. Od soboty (31.10) do poniedziałku (2.10) cmentarze będą całkowicie zamknięte. Na podjęcie decyzji miał wpływ duży wzrost ilości zakażeń w ostatnich dniach.

- Podjęliśmy decyzję, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte - poinformował premier Mateusz Morawiecki. - Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że osoby, które odwiedzą cmentarze poniosą śmierć. To niesie ze sobą ogromne ryzyko. Uznaliśmy, że tradycja jest mniej ważna niż życie – powiedział szef rządu.

Zaapelowano również do seniorów, aby ograniczyli wyjścia i pozostali w domu przez najbliższe dwa tygodnie. To ich zdrowie i życie jest najbardziej narażone.

Kolejne zalecenie skierowano do pracowników administracji publicznej oraz przedsiębiorców. Od poniedziałku (02.10) przez najbliższe dwa tygodnie w miarę możliwości zaleca się im pracę zdalną w domu.

- Musimy w zdyscyplinowany sposób ograniczyć kontakty, żeby przerwać transmisję wirusa  – podsumował premier.

 

Paulina Dulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook